Endolift Lazer

Endolift Lazer

Yüzde genel olarak yaşlanma sonucu meydana gelen kırışıklık ve sarkmalar günümüzde ameliyatsız olarak yüz germe ve sıkılaştırma teknikleri ile çözülebilmektedir. Gençleştirme olarak da bilinen bu operasyon herhangi bir cerrahi işlem uygulanmaksızın yapılabilmektedir. Günlük hayatlarınıza ara vermeden yapılabilen bu operasyonlar herhangi bir yan etki de içermemektedir. Anestezi verilmeksizin yapılabilen ve cilt ile cilt altı dokuyu onarmaya yardımcı olan bu işlem ile yaşlanmaya karşı dur diyebilirsiniz. Yaşlanma belirtilerini yavaşlatan ve azaltan bu yöntemler ile daha sıkı ve daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Genel olarak cildin gereksinim duyduğu maddelerin cilde verilmesi ile uygulanan bu yöntemler ile cilt toparlanmaya başlamaktadır.

Geçmişte sadece ameliyatlar ile yapılan bu tedaviler gelişen teknoloji sonrasında cerrahi işlem içermeyen yöntemler ile yapılabilmektedir. Ameliyatsız teknikler olarak bilinen bu yöntem ile ameliyattaki gibi sarkan deri kesme veya asma işlemine gerek kalmamaktadır. Oldukça zor olan bu ameliyat işlemleri çoğu kişide mutlu sonuçlar ortaya koymamaktadır. Bu operasyonlardan korkan ve bu sorunla boğuşan kişiler artık ameliyatsız yöntemler ile sıkı bir cilde sahip olabiliyor.

Birçok farklı şekilde yapılabilen bu operasyonlar başlıca; Botoks, Lazer, Ultrasound ve Radyofrekans gibi birkaç şekilde uygulanabilmektedir. Son teknoloji ile olan aletler ile uygulanan bu yöntemler ile sizlerde genç bir görünüme kavuşabilir, kendinize olan özgüveninizi arttırabilirsiniz. Ameliyatsız genleştirme uygulamalarından olan Endolift Lazer, cerrahi bir işlem içermeyen ve herhangi bir yan etki bırakmayan güvenilir bir tedavi yöntemidir.

Özellikle 30'lu yaşların sonrasında meydana gelen sarkmalar yer çekimine karşı koyamamaktadır. Sigara ve beslenme gibi farklı faktörlerle de hızlanan sarkmalar, pek çok sayıda yöntem ile ortadan kaldırılabilmektedir. Bu rahatsızlığı ortadan kaldırmak için ilk olarak sarkma durumu ve cilt yapısı belirlenmelidir. Bu sonuçlara uygun olarak tedavi seçilmeli daha kaliteli sonuçlar vermektedir. Bu uygulamalar sonucunda ciltte toparlanma ve geçleşme meydana gelmektedir. Bu işlem hakkında alanında uzman olan doktorlara www.karakucakklinik.com web adresi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Endolift Lazer Kimlere Uygulanabilir?

Yüz ve vücut için yaşlanma, kilo alıp-verme sonucu meydana gelen sarkma ve kırışıklıklar için uygulanan Endolift Lazer yöntemi, yüz sarkması ve düşüklüğü içi kullanılmaktadır. Lokal anestezi ile uygulanan ve herhangi bir kesi işlemi içermeyen bu yöntem ile kısa sürede sizlerde istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Lazer teknolojisinden yararlanılarak uygulanan bu yöntem tüm vucüt için sarkma ve kırışıklıklarda uygulanabilmektedir.

Lazer lifting uygulamalarından birisi olan Endolift, 200 ile 300 mikron kalınlıkta ve 1470 Nm dalga boyuna sahip ışınların cilt altına uygulanması ile yapılmaktadır. Ciltte bulunan fazla yağın ortadan kaldırılmasına ve küçültmesi olarak uygulanan bu işlem ile Bişektomi (yanaktan yağ alma) ameliyatlarının yerine kullanılabilmektedir.

FDA tarafından onaylanan ve ortalama olarak 45 dakika içerisinde uygulanabilen bu yöntem, tek seansta uygulanmaktadır. 6 ayda bir uygulanabilen bu yöntem tam etkisini uygulamadan 1.5 ay sonrasında göstermektedir. Ortalama olarak 2 yıl kadar etkisi süren Endolift Lazer erkek veya kadın fark etmeksizin her iki cinsiyet içinde uygulanabilmektedir.

Uygulama Alanları Nelerdir?

Vücudun birçok bölgesinde uygulanabilen Endolift Lazer uygulaması başlıca; Yüz germe, Boyun germe, Gıdı küçültme, Kırışıklık tedavisinde, Sarkma tedavisinde ve Vücutta bulunan gevşekliklerde uygulanmaktadır. Cerrahi operasyonlara nazaran herhangi bir yan etki bırakmayan bu uygulama oldukça güvenilirdir. Uzun süreli etki bırakan bu operasyon hakkında sizlerde www.karakucakklinik.com adresi üzerinden bilgi ve destek alabilirsiniz.

Her yaş grubunda uygulanabilen bu yöntem birçok farklı tedavi içermektedir. Mevsim fark etmeksizin yaz veya kış olarak uygulanabilen ayrıca diğer yöntemler ile kombine edilebilen bu yöntem ile sizlerde çok daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. En fazla yüz, çene ve boyun bölgesinde uygulanan bu işlem başta Hollywood yıldızları olmak üzere Dünya üzerinde birçok kişi tarafından yapılmaktadır. Oldukça başarılı sonuçlar veren ve sıkılaşmaya yardım eden bu yöntem sonrasında özel bir bakım gerekmemektedir.  

Gıdı sarkmaları, çene belirginleştirilmesi ve gözaltı sorunları için uygulanabilen bu yöntem kollajen üretimini tetiklemekte ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Çok az bir ağrı hissedilse de bu etki bir süre sonra kendiliğinden geçmektedir. Uzman kişiler tarafından yaptırılması gereken bu işlem birçok elit klinik tarafından yaptırılabilmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
aysun soyman
aysun soyman - 7 ay Önce

bu uygulama yüzde bulunan dolguya zarar verir mi ?teşekkürler

SIRADAKİ HABER