Greyfurt Yemeniz için 5 Neden

Herkes çok sevmez ve tüketmez. Greyfurtun mucizevi faydalarını bilseydiniz, mutlaka her gün bu meyveyi tüketirdiniz...

Greyfurt Yemeniz için 5 Neden

Herkes çok sevmez ve tüketmez. Greyfurtun mucizevi faydalarını bilseydiniz, mutlaka her gün bu meyveyi tüketirdiniz...

Greyfurt Tüketmeniz için 5 Neden

Ülkemizin en az popüler olan narenciye meyvesi greyfurt, yüksek C vitamini ile bağışıklık sistemini korumaya yardımcıdır. Greyfurtu günlük diyetimize eklememiz için pek çok sebep sayılabilir. 40 kalorilik bu meyvede A, B1, B2, C vitaminleri ile magnezyum, potasyum gibi mineraller bulunur.

Kalp Dostudur

İçerisinde bulunan flavonoidler sayesinde kalbi korur. Dolaşımı iyileştirir, kalp kasını geliştirir. Trigliserit ve kolesterol seviyesini dengeler. Potasyum, lif, C vitamini, kolin ve likopen içerir. Günde yarın greyfurt yiyenlerde kötü kolesterol seviyesi düşmeye başlar. Potasyum kaynağı bu meyve iskemik hastalıklardan da korur.

Zayıflatır

Kalorisi düşük, su içeriği yüksek bir meyvedir. Dengeli bir diyet ve egzersizin bir parçasıdır. Diyet yapanlar greyfurt tükettiğinde daha fazla kilo verebilir. İdrar söktürücüdür ve toksinleri vücuttan atmaya yardımcıdır.

Gözlere İyi Gelir

Greyfurt, antioksidan özelliklere sahip beta karotenleri içerir. Bu da oksidatif stresi önler ve yaşlanmayı geciktirir. Aynı zamanda yaşa bağlı katarakt, makula dejenerasyonu gibi göz hastalıklarından korur.

Eklemleri Korur

Salisilik asit içeren greyfurt eklemlerde meydana gelebilecek sorunları önler. Eklemlerde sertlik, ağrı, şişlik ve kızarıklığı azaltır, artriti önler. İltihap önleyici bir meyvedir. Cilt yağını dengeler.

Kabızlığı Önler

Kilo vermedeki rolünü tamamlayan greyfurt, su ve lif içerdiğinden kabızlığı da önler. Sindirim sistemi için harika bir üründür. Dışkının atılmasını kolaylaştırıp, dolaşımdaki kolesterol seviyelerini azaltır, bağırsaktaki faydalı bakteri sayısını arturur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER