Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Nöbetçi noter adresi bulma, hastane randevusu alma gibi işlemlerin nasıl yapıldığını öğrenmemiz oldukça önemlidir. Bu yazıda sizlere hastane randevusu almanın üç farklı yolunu derledik. İşte detaylar…


E-Nabız Mobil Uygulamasıyla Randevu Alma


Ülkemizde hastane randevusu almanın birkaç yolu vardır. Bunlardan birisi e-Nabız mobil uygulamasını kullanarak randevu almaktır. Bunun için öncelikle Android veya Apple telefonunuzda bulunan uygulama indirme programına girip e-Nabız’ı aratarak indirmeniz gerekir. Bunun için Apple Store veya Playstore’u kullanmanız gerekir. Uygulamayı indirdikten sonra uygulamaya kolayca üye olup kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulama üzerinden randevu almak için ise aşağıdaki adımları takip ediniz:


• Sol taraftaki panelden ‘Randevu Al’ butonuna tıklayınız.
• ‘Kendim için’ seçeneği seçili iken ‘Randevu Al’ butonuna tekrar basınız.
• Aile hekimi, hastane ve aşı randevusu seçeneklerinden birini seçiniz.
• Genel veya konuma göre aramayı tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan il, ilçe, klinik, hastane, hekim gibi filtreleri doldurarak ilerleyiniz ve ‘Randevu ara’ butonuna basınız.
• Karşınıza çıkacak olan ekrandan hangi tarih ve saat sizin için uygunsa ona tıklayınız.
• Randevu bilgilerini son kez görüntüledikten sonra onaylayınız.


Telefonla Randevu Alma


Hastane randevusu almanın bir diğer yolu da Alo 182 numarasını telefonla aramaktır. Bu yöntemde hem kendinize hem de aile üyelerinize randevu alabilirsiniz. Telefonla hastane randevusu alırken asistan operatöre TC kimlik numaranızı ve randevu almak istediğiniz hastane ve poliklinik bilgilerini iletmeniz gerekir. Ardından randevu için uygun tarih ve saatleri öğrenecek ve size en uygun olanını onaylayarak işleminizi tamamlayacaksınız.

Randevu iptalleri de hastane randevu sistemine benzer şekilde işler. Randevu iptallerinizde Alo 182’yi arayarak operatöre iptalinizi bildirmeniz yeterlidir.


MHRS Sayfası Üzerinden Randevu Alma


MHRS sayfası, hastane randevusu almanın bir diğer kolay yoludur. Bu sayfa, Sağlık Bakanlığı tarafından kurulmuş resmi işlemler sayfasıdır ve https://mhrs.gov.tr/ linki üzerinden vatandaşların kullanımına sunulmuştur.
Sayfadan randevu alabilmek için öncelikle vatandaşlık bilgilerinizi girip şifre oluşturmanız gerekmektedir. Eğer üyeliğiniz varsa vatandaşlık numaranızı ve şifrenizi tuşlayarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Ardından aşağıdaki adımları izleyiniz:
• Randevu al butonuna tıklayınız. Aile hekimi, hastane veya aşı için seçim yapınız.
• Genel veya konuma göre aratma seçeneklerinden birini tıklayınız.
• İl, ilçe, klinik, hastane, hekim gibi filtreleri doldurarak ilerleyiniz ve ardından ‘Randevu ara’ butonuna tıklayınız.
• Seçtiğiniz filtrelere göre Karşınıza çıkacak olan ekrandan hekim, tarih ve saat seçeneklerinin hangisi size uygunsa ona tıklayınız.
• Randevu bilgilerinizi son kez kontrol ederek onaylayınız.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2021, 22:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER