Her gün sütyen giymek için 5 geçerli sebep

Sütyen giymenin sağlığa ve güzelliğe olan katkılarını biliyor musunuz? Sütyen giymenin faydaları 5 maddede şöyle özetlendi!

Her gün sütyen giymek için 5 geçerli sebep

Göğüs sağlığı açısından sürekli sütyen takmak iyi değil. Fakat gün içinde belirli saat aralıklarında giyilen sütyenin olumlu etkileri çok. Her bedene ve kullanım türüne uygun bir sütyen bulmak mümkün. Giysileriniz için temel oluşturan, sizi güzel gösteren ve faydaları çok olan sütyen hakkında neler söyleyebiliriz?

Sütyen giymenin faydaları

Boyun ağrılarını azaltır

Büyük göğüsler, boyunda gerginliğe, sırt ve omuz ağrılarına neden olabilir. Bu bölgelerde ağrı sorununuz varsa, göğüs ölçülerinize uygun rahat ve tam oturan bir sütyen giyerek ağrılarınızı hafifletebilirsiniz.

Duruşu düzeltir

Göğüsler ağırlığından ötürü kendini aşağıya saldığında aslında duruşunuz da bir zaman sonra bozuluyor. Destek için sütyen takarak daha iyi bir duruşa (postüre) sahip olabilirsiniz. Omurga sorunlarınızı azaltmanız mümkün olur.

Egzersizde ağrı yaşamazsınız

Egzersiz sırasında göğüs ağrısı çekiyorsanız, örneğin koşarken göğüs hareketlerinden aşırı etkileniyorsanız, spor sutyeni takabilirsiniz.

Şıklık katar

Güzel görünümlü, modaya uygun pek çok sutyen türü çıktı. Kıyafetinize en uygun sütyenleri edinip, şık kombinler yapabilirsiniz.

Emzirme dönemindeki ağrıları dindirir

Emzirme döneminde göğüslerinizi sütyen ile destekleyerek oluşan süt ağrılarının azalmasını sağlayabilirsiniz. Emzirme dönemine özel üretilen desteksiz ve telsiz sütyenleri tercih edin. Hem böylece sütyen takarak emzirme işlemini daha hijyenik bir şekilde yapabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER