Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler | 8 Önemli Tavsiye

Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler konusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız. İşte, kilo vermek için 8 Önemli Tavsiye

Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler | 8 Önemli Tavsiye

Size "işe yarayan ünlülerin şok moda diyetleri" isimli bir liste sunmayacağız. İşe yarayan her bir diyetin temelinde aynı basit denklem varken, süslenmeye gerek yoktur:

Yakılan kalori > tüketilen kalori = kilo kaybı.

Ya da başka bir deyişle, yediğinizden daha fazla kalori yakarsanız, kilo verirsiniz. Basit ama kolay değil, değil mi? Eğer sizde kilo verememekten şikayetçiyseniz hızlı bir şekilde kilo vermek için bu sekiz ipucunun bazılarını veya tamamını denemenizde fayda var.

1. Metabolizmenızı Kahvaltı İle Başlatın

Kahvaltının en önemli öğün olduğunu duymuşsunuzdur. Ama nedenini biliyor musunuz? Protein ve tam tahıllardan oluşan sağlıklı bir kahvaltı, tam bir gece uykusundan sonra kan şekerinizin yenilenmesine yardımcı olur. Sadece metabolizmanızı başlatmakla kalmaz, gün boyunca daha fazla kalori yakarsınız, aynı zamanda sizi öğle yemeğine kadar yetecek kadar doldurur. Kahvaltıyı atlamak, sağlıksız öğle yemeği seçimleri yapmanıza neden olabilir.

2. Akıllı Alışveriş Yapın

Cazibeye direnmek kolay olsaydı, kilo vermek sorun olmazdı, değil mi? İşte tam da bu yüzden, alışveriş sepetinizi yüksek kalorili atıştırmalık yiyeceklerle doldurmanın cazibesine karşı koymanızı öneririz. Patates cipsi ve tatlılar sizinle eve gelmezse, Netflix'te dizi izlerken onları akılsızca yemeye meyilli olmayacaksınız.

3. Molalar Esnasında Egzersiz Yapın

Netflix izlemiyorsanız, muhtemelen ya reklamları ileri sarıyorsunuz ya da atıştırmalıklarınızı yenilemek için bu zamanı ayırıyorsunuz. Bunun yerine, reklam araları sırasında egzersizi veya zıplamayı deneyin. Yalnızca ekstra kalori tüketiminizi azaltmakla kalmaz, aynı zamanda daha fazla yakmanıza da yardımcı olur. Ve daha önce söylediğimiz gibi, dünyada tükettiğinizden daha fazla kalori yakmayı içermeyen bir kilo verme planı yoktur.

4. Restoranlarda Sağlıklı Sipariş Verin 

Popüler inanışın aksine, kilo vermek istediğinizde restoranlardan vazgeçmek zorunda değilsiniz. Ancak dışarıda yemek yediğinizde ızgara tavuklu salata ve yanında sos gibi daha sağlıklı menü öğelerini sipariş ederseniz kilo vermenize destek olur ve fazla kiloları atmanıza yardımcı olur.

5. Kilo Vermek İçin Sigarayı Bırakın

Sigarayı bırakan tanıdığınız hemen hemen herkes, bırakmadan önce en büyük korkularından birinin, bırakırlarsa kilo alacakları olduğunu söyledi. Sigaralarınızı patates cipsi ile değiştirirseniz, kilo alma olasılığı yüksektir. Ancak diğer yandan sigara, fiziksel dayanıklılığınızı azalttığı ve kas gücünde ve esnekliğinde azalmaya yol açtığı için formda olmayı çok zorlaştırır. Yani, sigaralarınızı kereviz çubukları ile değiştirir ve mahalle içerisinde hafif bir günlük yürüyüş yaparsanız, aslında kilo almak yerine kilo verebilirsiniz!

6.Besleyici Gıda Tüketin 

Yemekten sonra doygunluk hissini yaşamaktan hoşlanan bizler için, "kuş gibi" yemek yeme fikri işe yaramaz. Bu size benziyorsa endişelenmeyin! Hala kilo verme hedeflerinize ulaşabilir ve kendinizi tok hissedebilirsiniz. İstediğiniz kadar çiğ brokoli, havuç, kereviz ve biber yiyin. Sebzeleri hesaplamadan tüketerek ne kadar kilo verebileceğinizi görünce şaşırabilirsiniz.

7. AVM'lerde Kapıdan Uzağa Parkedin 

Genellikle alışveriş merkezinin veya mağaza girişinin en uzağında çok sayıda park yeri bulabilirsiniz. Fakat attığınız her adım kalori yakmanıza yardımcı olur. Bu yüzden aracınızı biraz daha geriye park ederek mağaza girişine kadar yürüyebilirsiniz.

8. Karnitin Enjeksiyonları Yapın 

Bildiğiniz gibi kilo vermenin en iyi yolu egzersiz ve sağlıklı beslenmenin birleşimidir. Ancak bazen bu bile işe yaramıyor gibi görünüyor. Bir diyetisyenden L-Karnitin (bir amino asit kompoziti) enjeksiyonu aldığınızda, vücudunuzun depolanmış yağları serbest bırakma yeteneğini artırır ve egzersizlerinizden daha fazla yağ yakma gücü elde edersiniz. Kilo verme hedeflerinize ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz destek olabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER