Kış Depresyonunu Bu Gıdalar İle Atlatacaksınız

Havaların soğumasıyla birlikte insanların içindeki enerji kendi kendine tükenircesinze bitkin ve yorgun hissedilir. Her yıl tekrar eden bu durumla baş etmek için iyi gelen gıdaları sizlerle paylaşıyoruz.

Kış Depresyonunu Bu Gıdalar İle Atlatacaksınız

Havaların soğumasıyla birlikte insanların içindeki enerji  kendi kendine tükenircesinze bitkin ve yorgun hissedilir. Her yıl tekrar eden bu durumla baş etmek için iyi gelen gıdaları sizlerle paylaşıyoruz.

Kış depresyonu olarak bilinen bu kötü ruh halini gidermek için tüketilmesi gereken ilk gıda çikolatadır. Mutluluk hormonu salgılayan çikolata kış depresyonunu geride bırakarak rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Sinir sistemini dengeleyen leblebi de zaman zaman tüketildiğinde benzer etkileri gösterecektir. Çok sık kullanmadığımız zerdeçal ve zayıflamaya da yarayan yeşil çayın da kış depresyonuna iyi geldiği bilinmektedir.

Bazı durumlarda yulaf ezmesi yenilmesi de seratonin isimli maddenin salgılanmasını sağladığı için depresyona iyi gelecektir. Sinemaların olmazsa olmazı olarak bilinen patlamış mısır ise içerisinde bulunan maddeler sayesinde sizlerin yüzünüze gülümseme getirecektir.

5-6 Brezilya Fındığı Sinirlerinizi Yok Edecek

Kış depresyonundan çok fazla etkilendiğini düşünenler ise Brezilya fındığı adıyla satılan özel fındıktan tükettiklerinde içeriğindeki selenyum sayesinde sinir hali ve depresyon durumu ortadan kısa sürede kalkmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2019, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER