Kötü huylu benler lazerle değil, cerrahi olarak alınmalı!

Dermatoloji Uzmanı Dr. Fatma Yıldız, kötü huylu benler hakkında et benine sahip olanların dikkatli olması uyarısında bulundu.

Kötü huylu benler lazerle değil, cerrahi olarak alınmalı!

Dermatoloji Uzmanı Dr. Fatma Yıldız, kötü huylu benlerin insan vücudunda kötü etkilerinin olduğu ve dermotolog tarafından görülmeden asla lazerle aldırılmaması gerektiğine değinerek, vatandaşların ben aldırma işlemlerinden sonra kötü huylu et benlerinin lazerle değil cerrahi olarak alınması gerektiğini açıkladı. Cerrahi olarak alınan et benlerinin patolojik olarak incelenebilecek olmasının ben hakkında sonuçlar verebileceğini ve benin vücuttaki durumunu gösterebilecek olduğunu belirten Yıldız, cerrahi işlem dışında lazerle iyi huylu et benlerinin alınabilecek olduğunu, iyi huylu et benlerinin cerrahi olarak veya lazerle alınmasında tıbben veya manen herhangi bir sakınca olmadığını açıkladı.

Güneş kremi sürün

Dermatoloji Uzmanı Dr. Fatma Yıldız, et benlerinin yüz ve görünen bölgede ise yaz ayları yerine kış aylarında alınmasını, kış aylarında alınması halinde et beninin izinin kalmasının önüne geçilebileceğini açıkladı. Et beni alındıktan sonra mutlaka güneş kremi sürülmesi gerektiğini açıklayan Yıldız, et beni alındıktan sonra bölgede güneş kremi kullanılmasının iz kalmasını engelleyebilecek olduğunu açıkladı. Et benleri hakkında yalan ve yanlış haberlere inanılmaması, ''kanser yapıyor'' iddialarının doğru olmadığını açıklayan Yıldız, vatandaşların mutlaka bir dermotolog tarafından görüldükten sonra et benlerini aldırmasını önerdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER