Mide Balonu Nedir ?

Ameliyat gerektirmeyen zayıflama yöntemlerinden biri de mide balonu uygulamasıdır. Midede hacim kaplayan bir tedavi yöntemi olan mide balonu mide içerisine endoskopi yöntemi ile yerleştirilir. Böylece hasta gün içerisinde açlık hissi hissetmeyerek kilo kaybı yaşamaya başlar.

Mide Balonu Nedir ?

Mide Balonu Nedir ?

Ameliyat gerektirmeyen zayıflama yöntemlerinden biri de mide balonu uygulamasıdır. Midede hacim kaplayan bir tedavi yöntemi olan mide balonu mide içerisine endoskopi yöntemi ile yerleştirilir. Böylece hasta gün içerisinde açlık hissi hissetmeyerek kilo kaybı yaşamaya başlar.

Özellikle bıçak altına yatma korku ve kaygısı yaşayan hastalar için büyük bir avantaj olan mide balonu tedavisi diyet programları ile desteklenerek hastanın bir yıl içerisinde en az 20 kilo vermesi amaçlanır.

Fazla kilo şikayeti bulunan hastalar için ideal bir uygulama olan mide balonu günümüzde birçok kişiye umut kaynağı oluyor. Dolayısıyla mide balonu fiyatları en çok merak edilen konular içerisinde yer alır. Bu konuda uzman bir doktordan fikir almak gerekir.

Mide Balonu Avantajları Nedir?

İnsanlık için büyük bir tehlike arz eden kilo problemi ve obezite her geçen gün artış gösteriyor. İnsanlar kilo vermek için elinden geleni yapsa da istenilen başarılı sonucu elde edemiyor. Bu doğrultuda birçok kişi cerrahi operasyonlara yönelirken birçok kişi ise cerrahi müdahale gerektirmeyen mide balonu tedavisini tercih ediyor.

Cerrahi müdahale gerektirmediği için mide balonu herhangi bir risk teşkil etmiyor ve bu durum hasta için büyük bir avantaj sayılır. İşlem süresi oldukça kısadır hasta işlem tamamlandıktan sonra günlük rutin hayatına dönebilir.

Mide balonu tedavisinin bir diğer önemli avantajlı yanı ise geçici bir işlem olmasıdır. Çünkü mide balonu ortalama 6 ay ile 1 yıl arasında bekletilir ve daha sonra çıkarılır. Bu yöntem sayesinde birçok kişi besin tüketimini yavaşlatarak kısa sürede kilo vermeyi başarmıştır.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Mide balonu endoskopi yöntemi ile mide içerisine yerleştirilir. İşlem sırasında hastanın konforu üst düzeyde tutacağından dolayı hastaya genel anestezi uygulanır ve hasta uyutulur. Böylece hasta herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez.

Balon mide içerisine yerleştikten sonra burada belli bir alanı kaplayarak hastanın açlık hissini bastırır. Böylece zamanla daha az besin tüketen hasta kilo vermeye başlar. Mideye yerleştirilen balonun kullanım ömrü takıldıktan sonra 6 ay ile 12 ay arasında değişir. Bu nedenle süre dolduktan sonra mide balonunu endoskopi yöntemi ile mideden çıkarılır.

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar

Günümüzde obezite ve kilo problemi yaşayan birçok kişi için umut ışığı olan yutulabilir mide balonu büyük bir avantajdır. Özellikle diyabet ve tansiyon hastaları için büyük bir kolaylık olan yutulabilir mide balonu aylar sonra kendiliğinden vücuttan atılır.

Yutulabilir mide balonunu mideye yerleştirirken herhangi bir endoskopiye ya da anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Çünkü yutulabilir mide balonu hap şeklinde tasarlanmıştır ve kateter adı verilen bir madde ile beraber yutulur.

Mide içerisine yerleşen mide balonu şişirilir ve yutulan kateter çıkarılır. Pratik ve faydalı bir uygulama olan yutulabilir mide balonu yaptıranlar uygulamanın güvenilir ve kullanışlı olduğunu dile getirirler.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Kilolu kişilerin vücut kitle indeksi hesaplandıktan sonra mide balonu işlemi uygulanır. Özellikle kilo vermekte zorlanan kişiler için büyük bir kolaylık olan mide balonu günümüzde birçok kullanıcı tarafından tercih edilir. Özellikle sağlıklı bir tüketim alışkanlığı kazanmayan kullanıcılar için bu uygulama son derece faydalıdır.

Mide balonu kullanıcı yorumları işlemin büyük bir avantaj olduğunu ve kilo vermekte zorlanan kişiler için ideal bir yöntem olduğunu dile getirirler. Yapılan yorumlardan mide balonu fiyatları hakkında fikir sahibi olmak da mümkündür.

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatları

Kapsül şeklinde tasarlanan yutulabilir mide balonu fiyatları hakkında ilgili uzman doktor ile görüşmek ve bilgi almak gerekir. Yutulabilir mide balonu fiyatları sağlık kuruluşlarının fiyat politikası ile bağlantılıdır. Bu nedenle farklılık gösterebilir.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2021, 23:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER