Obezitenin nedenleri hakkında Kanadalı doktordan 3-5 neden açıklaması

Kanadalı iç hastalıkları ve obezite uzmanı Dr. Sean Wharton, Türkiye ve Avrupa'da obezite ve iç hastalıkları sorunlarının büyük kısmının insanların 3-5 maddeye indirdikleri obezite maddelerinden doğduğunu açıkladı.

Obezitenin nedenleri hakkında Kanadalı doktordan 3-5 neden açıklaması

Kanadalı iç hastalıkları ve obezite uzmanı Dr. Sean Wharton, Türkiye'de ve Avrupa'da insanların obeziteyi 3-5 madde ile çözmek ve önlemek ve 3-5 madde dışında başka sorunlar aramadıklarını açıkladı. İnsan sağlığı üzerinde olumsuz etkiye sahip olan ürünler ve ortamlar olduğunu, kötü huylu bakterilerin insan vücudunda yarattığı etkilerin obeziteye sebep olabildiğini açıkladı. Obez insanların obez olmasının arkasında sadece 3-5 nedene sığınmaları olabilecek olduğunu açıklayan Wharton, Türkiye'de ve Avrupa'da sorunun nedeninin 3-5 maddeye indirilmesi olduğunu açıkladı.

Sağlık 3-5 maddeye bakmaz!

Kanadalı iç hastalıkları ve obezite uzmanı Dr. Sean Wharton, obezitenin klimalı ortamlarda durmakla, cep telefonunu sık ve uzun süreli kullanmakla ve çok oturmakla olabileceğini ve insanların çok fazla oturmasının, hareketsizlik ile obeziteye sebep olabileceğini ve enerjilerini yakmalarını engelleyebilecek olduğunu açıkladı. Tüm kilo problemleri olanları uyaran Wharton'a göre obezite 3 veya 5 nedene veya 10 nedene bağlı olmuyor herkesin içinde bulunduğu ve obeziteye sebep olabilecek olduğunu açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER