Saç çıkaran yağlar

Saç çıkaran yağlar

Saçların güçlenmesi ve dökülmesini önlemek için saçları besleyen bitkisel yağlar ve doğal içerikli saç çıkaran mavi su kullanımı tavsiye edilmektedir.

Saç Dökülmesine İyi Gelen ve Saç Çıkaran Yağlar

Bitkisel yağlar saç köklerinin güçlenmesine yardımcı olarak hücrelerin yenilenmesine ve saç oluşumuna etki etmektedir. Yeni saç oluşumunu sağlamak için saç köklerine oksijen taşınması ve kan dolaşımının hızlandırılması gerekmektedir. Bu etki ile köklerin uyarılması sağlanır. Saç köklerinde meydana gelen uyarılma işlemi ve güçlendirme etkisi yeni saçların oluşumuna yardımcı olmaktadır. Böylece dökülen saçların yerine yenileri çıkar. Bu şekilde saç dökülmesi engellenir, seyreklik ve kellik gibi durumların oluşması engellenir. Saç çıkmasına destek olan yağlardan biri nane yağıdır. Nane yağının içerisindeki bileşenler kan akışının hızlanmasına ve bu şekilde saç köklerinin beslenmesine yardımcı olmaktadır. Saç kuruluğunu önleyen bu bileşen aynı zamanda kafa derisindeki rahatsızlıkların giderilmesinde etkili olabilmektedir. Bitkisel olarak kullanabileceğiniz başka bir seçenek argan yağıdır. Argan yağı, saçların güçlenmesine, parlaklık kazanmasına ve gürleşmesine yardımcı olmaktadır.

Doğal Saç Bakım Yağları Nelerdir?

Saçları doğal bir şekilde besleyerek onaran ve güçlendiren doğal yağlar bulunmaktadır. Bunlardan bazıları çok fazla bilinirken bazıları neredeyse hiç duyulmamıştır. Fındık yağı bunlardan biridir. Bu yağın içeriğinde B1, B2 ve B6 vitaminleri vardır. Bu vitaminler sayesinde saç diplerine direkt olarak nüfuz eder ve saçların beslenmesine yardımcı olur. Ayrıca kepek problemi için de faydalı olabilmektedir. Saç dökülmesini önleyen ve yeni saç oluşumuna destek olan bitkisel içerikli bir yağ olan menekşe yağı, banyo yaparken ya da sonrasında kullanılabilir. Oldukça hoş bir kokusu vardır. Dökülen saçlarınızı tekrar geri kazanmak için haşhaş yağı kullanabilirsiniz. Bu yağ saçlarınızı hem besler hem de güçlendirir. Hem dökülmeyi önler hem de yeni saç oluşumunu destekler.

Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımı dökülmelerin önlenmesi konusunda oldukça etkili bir detaydır. Eğer saçlarınızı nemlendirmezseniz ve kurumasına neden olursanız dökülme problemlerinden kaçınmak neredeyse zor olur. Nem saçın beslenmesi, parlaması ve canlı gözükmesi konusunda oldukça önemlidir. Eğer saçlarınız kurursa çabuk kırılır, kopar ve dökülür. Bunların olmaması için saçınıza doğal bakım yöntemleri uygulamalısınız. Bitkisel yağlar ve bitkisel içerikli ürünler ile duşta, duştan önce ya da sonra saçlarınıza bakım uygulamaları yapabilirsiniz. Bu şekilde hem dökülmeleri önleyebilir hem de dökülen saçların yerine yenilerinin çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Yeni Saçların Çıkması İçin Ne Yapmalı?

Saçlarınız döküldüyse ve seyrekse, yeni saçlara ve eski gür saçlarınıza kavuşmak istiyorsanız sizler de doğal bakım yöntemlerinden destek alabilirsiniz. Saçlarınız için gerekli vitamin ve mineral desteğini sağlayarak hayalinizdeki saçlara kavuşabilirsiniz. Son zamanlarda pek çok kişinin kullandığı ve kullanmak isteyenlerin de merak ettiği mavi serum saç çıkartır mı sorusuna yanıt bulmak için orjinal sitesinden destek alabilirsiniz. Saçlarınızın dolgun ve gür olması için hemen çözüm yaratabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 19:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER