Teff tohumlu çay nedir? Teff tohumlu çay satan eczaneler ve aktarlar

Teff tohumlu çay nedir? Teff tohumlu çay satan eczaneler ve aktarlar

Ödem attıran, yak yakmayı ve metabolizmayı hızlandırmaya yarayan teff tohumu çayı oldukça etkili bir içecektir.

Teff tohumlu çay ne işe yarar?

Afrika mutfağında yaygın bir biçimde tüketilen teff tohumu vücuda sağladığı faydaları bakımdan önemli bir tahıldır. Faydalarından biti kilo verdirmesidir. Kilo verdirmeye katkısı olduğu için çok fazla talep görmektedir. Kilo veremeyen, metabolizma hızı düşük olup yağ yakamayan kişilerin tercihi bu tahıldır. Önceleri çok bilinmeyen bitki son zamanlarda meşhur hale gelmiştir. Özelliklerinden dolayı kinoa ile aynı safta görülmektedir. Kemik sağlığını iyileştirme üzerinde pozitif etkileri vardır. Tohum vücudun gelişmesini desteklemekte ve bağışıklık sisteminin kuvvetli hale gelmesine yardım etmektedir. Çayı ise ödem toplanmasını önlemektedir. Kişinin vücudunda birikmiş olan ödemin atılmasında etkili olan bir çay çeşididir. Çayın içinde çeşitli bitkiler olduğu için metabolizma hızı ziyadesi ile artmaktadır. Tok hissetmeyi sağladığı için birey çok fazla açlık krizi yaşamadan kilo verebilir.

Teff tohumlu çayın kullanımı ve etkileri nelerdir?

Sindirim sitemini çalıştırır, ödem atar, vücudu enerjik hale getirir, bağırsakları düzenler ve metabolizma hızını arttırır. Kullanımı için bardağın içine palet atılır ve üstüne sıcak su ilave edilir. 6 dakika dinlendikten sonra sabah saatlerinde içilebilir.

Teff tohumlu çayın yararları ve fiyatı

Birçok mineral, vitamin ve amino asidi içinde barındırması yararlarından biridir. Glüten içermediği için diyet yapan kişilerin rahatlıkla kullanabileceği tahıllar arasında bulunur. İçinde maya, buğday ve glüten yoktur. Bu tahıl her türlü toprak yapısında yetişebilmektedir. Ayrıca bitkide hastalık meydana gelmeden yetişir. Hava şartları bu bitki için pek önemli değildir. Ölçü olarak dünya üzerindeki en minik yapıdaki tahıl olarak tanımlanır.

Teff tohumlu çay kilo verdirir mi?

Çoğu kişinin bu tahılı kullanma nedeni metabolik hızı arttırmasıdır. Vücuttaki yağ yakımına da ciddi seviye destek verdiği için diyet dönemlerinin değerli tahılı haline gelir. Kilo almayı engelleme özelliğinin olması kişiyi kilo kontrol sürecinde bu tahılı tüketmeye teşvik eder. Vücudun yağ yakımı hızlandırır, ödem ve toksin atar. Sindirim fonksiyonunu düzenleme yeteneği vardır. Vücudun gün içinde enerjik olmasını ve enerjik hareket etmesini sağlar. Fiyatı sabit olmayıp değişebilmektedir.

Teff tohumlu çayın yan etkileri nelerdir?

Çayı kullanmaması gereken kişiler arasında ilaç kullanan, hastalığı olan ve gebe olan kadınlar vardır. Herhangi bir şeye veya gıdaya alerjisi olan kişilerin de kullanmaması gerekir. Kişi bilmediği bir şeye alerjik reaksiyon verebildiği için bitkiyi, tohumunu, çayını kullanmadan öncesinde muayene olunarak çıkan sonuçlara göre kullanımına karar verilmelidir. Doktor bu çayın veya tahılın tüketilmesi konusunda herhangi bir sakınca görmez ise kişi bu durumda teff kullanımını tercih etmelidir. Sağlığı tehlikeye atan durumlarla karşılaşıldığında ise hemen hastaneye gidilmelidir. Sizler de teff tohumlu çay satan eczaneler ve aktarlarda tohumun kullanımı hakkında bilgi alabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER