Vajinismus tedavisi

Vajinismus fizyolojik ve psikolojik kökeni olan bir rahatsızlıktır. Halk arasında ilişkiye girememe olarak bilinir. Kliniğimizde uzman kadromuz ile vajinismus başarılı bir şekilde tedavi edilmektedir. Vajinismus tedavisi ancak başarılı bir ekip ile olmaktadır. Kliniğimizde her branştan hekim ve psikolog mümkündür.

Vajinismus tedavisi

Vajinismus Nedir?

Cinsel ilişki sırasında vajinayı saran kasların kasılması sonucu ilişkiye girememe olayıdır. Kişide cinsel ilişki korkusu olması veya daha önce yaşanan kötü tecrübeler vajinismusu tetikler ve saha ağır bir tablo meydana getirir. Cinsel ilişki öncesi alkol almak veya sürekli rahat ol demek durumu çözmez. Kasılmalar bilinçli değildir. Kadının kafasında oluşan korku kasların kasılmasını sağlayarak cinsel ilişkiyi imkansız hale getirir. Tedavide ki amaç kişinin kaslarını kontrol edebilmesini ve yönetebilmesini sağlamaktır.

Tedavi Seçenekleri Nelerdir?

Vajinismus tedavisi için uzman bir ekip çok önemlidir. Kliniğimizde kadın Doğum uzmanı, uzman psikolog ve cinsel terapist hastayı birlikte konsülte ederler ve tedaviyi beraber planlarlar. Kadının psikolojik olarak farkına varması ve destek alması şarttır. Destek ve sorun çözme teknikleri ile psikolojik yardım sağlanır. Fizyolojik bir sağlık problemimden kaynaklanıyorsa kadın Doğum uzmanı tarafından değerlendirilir.

Kliniğimizde Vajinismus tedavisi çift olarak yapılmaktadır. Çift olarak yapılan tedavilerde başarı oranı yüzde yüzdür. Vajinismus tedavisi Ankara olarak psikolojik desteğin yanı sıra Vajinismus egzersizleri ile iyileşmeyi hızlandırıyoruz. Çok eski zamanlarda uygulanan anestezi altında ilişki veya zorla ilişki gibi yöntemler çağ dışıdır ve tedavide asla yeri yoktur. Bu durum Vajinismusun daha da kötüleşmesine neden olan bir durumdur. Bize güvenebilir ve bizimle yola çıkabilirsiniz.

Vajinismus eğzersizleri

Son zamanlarda sıkça duyulan Vajinismus egzersizleri ile tamamen iyileşmek mümkündür. Kliniğimizde cinsel terapist tarafından anlatılan Vajinismus egzersizleri dokunma, masaj, kegel egzersizleri, parmak egzersizleri gibi bir takım egzersiz programını içerir. Psikolojik destek ile hastalığın farkına varması sağlanırken egzersiz programı ile pratik yaparak daha bilinçli ve deneyimli bir kadına ulaşmış oluruz.

Kişi vajinayı çevreleyen kasları tanır ve zamanla bunları yönetmeyi öğrenir. Kliniğimizde bulunan aile danışmanı çiftlere istedikleri anda destek sağlamaktadır. Son modern teknik ve yöntemler ile tedavi planlanmaktadır.

Dr. Yasemin Yıldız

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER