Kızılırmak Deltası'ndan Renkli Görüntüler

Samsun'da Kızılırmak Deltası'nda baharı simgeleyen suda açan çiçekler renkli manzaralar yarattı.

SAMSUN 22.04.2021, 16:36
Kızılırmak Deltası'ndan Renkli Görüntüler

Samsun'da Kızılırmak Deltası'nda baharı simgeleyen suda açan çiçekler renkli manzaralar yarattı.

Kızılırmak Deltası'nın büyüleyici manzaraları nefesleri kesti. Suda açan su düğün çiçeği, Samsun 19 Mayıs ilçesinin tanıtımında kullanılıyor.

Zehirli olması sebebiyle zehirli güzellik olarak da bilinen su düğün çiçekleri, Delta'ya farklı bir hava katıyor. Kızılırmak Deltası aynı zamanda UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alıyor. Her sene nisan ve mayıs aylarında açan çiçeklerin yarattığı manzara görmeye değer. Doğaseverler ve fotoğraf tutkunları her bahar ilçeye akın ediyor.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, kısıtlama olmadığında bölgeye pek çok ziyaretçinin geldiğini aktardı. Yerli ve yabancı turistin ilgisini çeken su düğün çiçekleri, ilçenin sosyal medyada tanıtımı için kullanılıyor. Topaloğlu, bu çiçeklerin alternatif turizm açısından önemli olduğuna değindi. Topaloğlu şunları söyledi:

"Tabiatın canlanmasıyla ayrı bir hareketliliğin yaşandığı deltada, kökleri zehirli ve yakıcı bir bitki olduğu için zehirli güzellik olarak da anılan su düğün çiçeğini herkesin görmesini ve tanımasını istiyoruz. Alaçam, 19 Mayıs ve Bafra sınırlarında yer alan Kızılırmak'ta açan bu çiçekler ilgi odağı haline gelecek. İlerleyen dönemde bölgemizin turizmde odak noktası olacağını düşünüyoruz."

Yorumlar (0)