Samsun'a Hazır Kuvvet Polisi Takviyesi

Koronanın zirve yaptığı Samsun'a 209 hazır kuvvet polisi takviyesi yapıldı.

Samsun'a Hazır Kuvvet Polisi Takviyesi

Nüfusa oranla Covid-19 vaka sayısı en yüksek il olan Samsun'da sıkı önlemler alınmaya devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından Samsun'a, İstanbul ve Ankara'dan 209 polis takviye edildi.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, gönderilen ekibi denetlerken, "Samsun'da HES kodsuz kuş bile uçmayacak" dedi.

İl genelinde vatandaşın yoğun olarak kullandığı alanlarda denetimler arttı. Sokak ve caddelerde HES kodu sorgulaması devam ediyor. Pek çok nokta bariyerle çevrildi, polis ekipleri HES kodu sorgulaması ve denetimleri hızlandırdı. Samsun'da korona virüsle mücadele devam ederken, topyekun bir denetim amacıyla bakanlık talimatıyla yeni hazır kuvvet ekibi iş başı yaptı.

209 polisin 27'si Çarşamba, 27'si Bafra ilçesinde konumlandırıldı. Kalanlar merkezde ve ana arterlerde denetimleri sürdürüyor.

Vali Dağlı şu sözleri aktardı:

"İnşallah bu vesile ile şehrimizin durumunu daha bir stabil hale getireceğiz. Bunu hep birlikte başaracağız. Burada halkımızın desteği çok önemli. Maalesef dün 10'un üzerinde kişi yine pozitif olmasına rağmen dışarıda geziyordu. Bu konuda değerli vatandaşlarımızın duyarlılıklarını bekliyorum. Samsun olarak bu mücadeleyi hep birlikte kazanacağız."

Şu anda toplam 1620 personelle Samsun'da denetlemeler ve bilgilendirme çalışmaları devam ediyor. Vatandaşlar da denetimlerin artırılmasını olumlu bulduklarını ancak biraz geç kalındığını dile getirdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER