SAMSUNSPOR BAŞKANINI KINIYORUM !

 Bir Samsunspor-1461 Trabzon maçını daha geride bıraktık. Maalesef yine tasvip etmediğimiz durumlar gerçekleşti. 90 dakika boyunca, senfoni şeklinde küfürler yapıldı. Hakaretler havada uçuştu. Ayrım yapmıyorum; maç Trabzon'da oynansa, aynı durumları Trabzonsporlular da yapacaktı. Zaten yıllardır böyle olmuyor mu? Yıllardır Samsunspor ile Trabzonspor anlamsız bir şekilde kavgalı değiller mi? Tek fark, Samsunspor bir alt kümeye düştüğü için; bu çirkinlikleri Samsunspor-Trabzonspor maçlarında değil de Samsunspor-1461 Trabzon maçlarında görüyoruz.

Ortam bu kadar gerginken, hafta içinde Samsunspor taraftarları Trabzonspor'un Samsun'da ki mağazasını yerlebir etmişken, maçta küfürlerin her çeşiti söylenmişken, maçın ardından Samsunspor'un Başkanı Emin Kar şu açıklamayı yapıyor; "Maçın başından sonuna kadar Samsunsporluluk duruşunu gösteren, takımının arkasında 12. adamlık görevini mükemmel yerine getiren, kazanılan 3 puanın mimarı olan büyük Samsunspor taraftarına minnet ve teşekkürlerimi sunarım..."

Şimdi benim de Sayın Emin Kar'a, nacizane sorularım olacak...

-Samsunsporluluk duruşu, küfür etmek midir? -12. adamlık görevi, hakaret yapılarak mı yerine getirilir? -Her kazanılan maçtan sonra da taraftarlarınıza teşekkür ediyor musunuz? Yoksa sadece bu maça özel mi?

Sayın Kar, bu sorularıma cevap verir mi bilemem ama bildiğim şu var ki; Samsun, Kurtuluş Savaşı'nın arefesidir. Samsun, modern ve kültürel zenginliklerin zirve yaptığı bir şehirdir. Samsun, en önemli liman şehirlerinden bir tanesidir. Samsunspor da ligimizin güzide takımlarındandır. Eminim bunları siz de biliyorsunuz Sayın Kar. O haldeyse; çirkinliklere çanak tutmayın, alkışlamayın. Bu çirkinliklere; minnet ve teşekkürlerinizi sundukça, Samsunspor'u hatta Samsun şehrini de lekelemiş olacaksınız.

Yakışmadı Sayın Kar! Hele de Trabzon'un Faroz mahallesinin çocuğuna, bu açıklamalar hiç yakışmadı.

NOT:Bu çirkinliklere bulaşmayan taraftarları, yazımdan tenzih ederim..
YORUM EKLE
YORUMLAR
Arif vural
Arif vural - 6 yıl Önce

Siz ne zaman trabzonlulari trabzonsporlu zannetmeyi birakacaksiniz adam trabzonlu trabzonsporlu degil piyasada bunlardan cok mesala sinan engin gibi biz trabzonsporluguz ama trabzonlu degiliz anladiniz mi

turgut
turgut - 6 yıl Önce

doğru söze ne denir.çocukları yanlış yönlendiriyorlar her iki şehir'in gerçek taraftarları bu çirkinlikleri yapmazlar,şehirlerimizde ki istanbul takımı taraftarlarının oyunlarıdır bunlar takimlarin ve şehi̇rleri̇n i̇leri̇ gelenleri̇ üslüplarina di̇kkat etmeleri̇ gereki̇r.