ŞENOL GÜNEŞ TRABZONSPOR'A GELİR Mİ?

Başkanımız Ahmet Ağaoğlu’nun bugün yaptığı açıklamalar kafamdaki parçaları birleştirdi.

Şenol Güneş’in Trabzonspor’dan ayrılmasıyla Ünal Karaman’ın Trabzonspor’dan ayrılması birebir benziyor.

Şenol Güneş ile Sadri Şener’in arası nasıl düzelmedi ve düzelmezse de, Ünal Karaman ile de Ahmet Ağaoğlu’nun arası düzelmez.

Bunlar gerçekler.

Sebebi bunları yazan ben değil, bugün Trabzonspor’un durumuna gülen eski asbaşkanımızdır.

Şimdi yıllar öncesine dönüyorum ve yaşayıp gördüklerimi yazıya döküyorum. Döküyorum ki, kimse Şenol Güneş’in Trabzonspor’a geleceğini düşünmesin. Olur da getirilmeye çalışırlarsa da durumun Ünal Karaman’ın durumundan farklı olmayacağının bilinmesi gerektiğini düşünüyorum.

9 puan önde devreye giren bir takım, şahane uyum yakalayan, Türkiye Kupası kaldıran yönetim, hoca ile çok iyi uyum yakalayan bir Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu vardı.

Benim de meslekte çok toy olduğum yıllarda tanımıştım kendisini. Hayran olduğum bir kulüp yöneticisiydi kendisi.

Uçağa binen her yönetici parasını ödüyordu. Kulübün parasını kendi parası gibi yönetiyordu eski asbaşkanımız.

Tıpkı bir dayımız var onun da Hayrettin Hacısalihoğlu hakkında dediği gibi "adam Trabzonspor ile doğmuş, Trabzonspor ile yatıyor Trabzonspor ile kalkıyor"du. 

Kulüp personelinin bir kısmı Hayrettin Hacısalihoğlu’ndan memnun değildi. Çünkü o tam bir kulüpçüydü. Şartları vardı. Herkes nizami olacaktı. Disiplinli davranacaktı. Yani her şey çok güzeldi.

Sonra ne olduysa 9 puan önde devreye giren ve takımın şampiyonluğuna kesin gözüyle bakılırken, bir anda anlam veremediğimiz şekilde Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu görevden alındı. Onunla beraber yönetimden de çok sayıda isim ayrıldı. Yerine Nevzat Şakar geldi. Kulüpte her şey bir anda değişti. Az önce anlattığım ve hayran kaldığım durumdan eser kalmamıştı.

Şenol Güneş geliyor sürekli Başkan Sadri Şener’den dert yanıyordu. Gidiyordu yakın dostu Hayrettin Hacısalihoğlu’nun yanına başkan Sadri Şener’e karşı konuşuyorlardı.

İşte tam burada Hayrettin Hacısalihoğlu’na kızmaya başlamıştım.

Evet Hayrettin Hacısalihoğlu'na ve yöneticilere çok büyük bir hata yapılmıştı. Ben de bunun canlı şahidiyim.

Ama sonuçta sen bir çoğumuzdan daha çok seviyordun Trabzonspor’u. Trabzonspor ile doğmuş, onunla yatıp onunla kalkıyordun. Gözünü açıyordun Trabzonspor’u düşünüyordun. Kapıyordun Trabzonspor.

Yönetimde olmasan da, sana haksızlık yapılsa da Şenol Güneş’i Trabzonspor için motive edebilirdin. Ama yapmadın.

Trabzonspor’un Şenol Güneş’e ihtiyacı olduğu dönemde, sana yapılan haksızlığa rağmen sineye çekip Şenol Güneş’in Trabzonspor’da şampiyonluğu almasını sağlayabilirdin.

Bunu yapmadın. Ateşle, barut oldunuz ve Trabzonspor’dan Şenol Güneş’in ayrılığı gerçekleşti. Sonuçta Trabzonspor’un da o dönemde kötü gidişi başladı.

Gelelim bugüne, yeni asbaşkanlığın döneminde eski halinden eser yoktu.

Yıpranmıştın. Eskisi kadar dinamik değildin ve yönetimde Hayrettin Hacısalioğlu'nun etkilisi kadar etkisi olan isimler vardı. Bunun sonunda yönetimden ayrıldın.

Ve yine seninle dostluk yapan Ünal Karaman ile ateşle barut oldunuz. Yine olan Trabzonspor’a oldu.

Duyduklarımı kaleme almıyorum. Dinleyip, görüp yazdıklarımı burada kaleme aldım.

Şimdi son olarak şunu belirtmek istiyorum.

Hani Ünal Karaman’ı siyasiler yedi söylemleri var. Bunları tamamen çürütecek bir gerçeği daha açıklayayım.

Şenol Güneş’i bahsi geçen siyasiler çok seviyor. Hatta öyle seviyorlar ki, kompleksin ismi bile Şenol Güneş Spor Kompleksi oluyor. Hem de Beşiktaş’ta hocalık yaptığı dönemde.

Şimdi o siyasiler Şenol Güneş’i Trabzonspor’a getirebilir mi?

Kesinlikle getiremez. Çünkü, Trabzonspor’da bir Hayrettin Hacısalihoğlu gerçeği var.

Bu arada son olarak ekleyeyim;

İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde de Şenol Güneş’in Trabzonspor’a gelmesi çok istenmiş fakat bu istek Hayrettin Hacısalihoğlu’nun İbrahim Hacıosmanoğlu ile ters düştüğü döneme denk gelmesi sebebiyle gerçekleşmemişti.

Ben gördüklerimi yazdım.

Şimdi okuyun, Hayrettin Hacısalihoğlu’na haksızlık yapıldı adam haklı diyenler de olabilir.

Trabzonspor’u böyle seven ateşle barut olmamalıydı diyen de olacaktır benim gibi.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Çelik
Mehmet Çelik - 5 ay Önce

BAK GÜZEL KARDEŞİM HERŞEY GÜZEL TAM OKUYORUM AHA DİYORUM YAZININ İÇİNDE İBRAHİM HACIOSMANOĞLU YOK HAYRET DİYORUM Kİ HEMEN ONUN ADINI GEÇİRİYORSUN. BAK KARDEŞİM BIRAK BU İHOYA YANLIŞ YAPILDILARI FALANLARI FİLANLARI BU KULÜBE YANLIŞIN BÜYÜĞÜNÜ O YAPTI. O PARAGRAFI ÇIKART YAZIN 10 NUMARA

sarı faruk
sarı faruk - 5 ay Önce

senin iho sevdanı bilmesek sanacaz ki trabzonsporu herkesden çok düşünüyorsun ama yemezler iho döneminde yaptığın algı çalışmaları seni bitirdi artık boşuna uğraşma yemez senden olmazzzz noktaaa

salih çebi
salih çebi - 5 ay Önce

ihona yanlış yapmasa bunu yazmazdın senin derdin trabzonspor falan değil boşuna hikaye anlatma

eee hayrettin hacısalihoğlu haklı
eee hayrettin hacısalihoğlu haklı - 5 ay Önce

bişe diysin ama ne diysin adama yanlış yapanları yaz sen asıl sorunu yazmamışsın gelmişsin burada adamı yazıyorsun hayrettin hacısalihoğlunu tanımam etmem burada yazdıyı okuyunca kızdım ama sonra jeton düştü eee 9 puan önde giden takımdan bu adamı kim neden aldı. sana da aynısı yapılsa sen benzin döker patlatırdın bırak ateşle barut olmayı yani hikaye anlatma asıl sorunu yaz da görelim

Mehmet kangal
Mehmet kangal - 5 ay Önce

Eger bu yazdiklarinizda yuzde on haklilik payi varsa hayrettin hacisalih oglunu degil trabzon spor kulubunun kapisina trabzon sehri sinirlari icine sokmamak gerekir

Murat Ulusan
Murat Ulusan - 5 ay Önce

kulakdan duyma sözler değilse bu yazı çok şey anlatıyor.

salim taşkın
salim taşkın - 5 ay Önce

kardeş sen de ateşe körükle gidiyorsun bırak artık olan oldu biten bitti yazma daha artık bırak bir nefes al kaç gündür seni görüyoruz bezdik inan

Murat soylu
Murat soylu - 5 ay Önce

nadirende olsa arada trabzonsporun çıkarına yazılar yazıyorsun böyle devam et okuyalım vAllaha daha açmayacaım yogsa buayı