Asya Oyunları’nda Özbekistan’ı 232 sporcu temsil edecek

Endonezya’nın başkenti Jakarta’da 18 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek 18. Asya Oyunları’nda Özbekistan’ı 232 sporcu temsil edecek.Endonezya’nın başkenti Jakarta’da 18 Ağustos - 2 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek...

Asya Oyunları’nda Özbekistan’ı 232 sporcu temsil edecek

Endonezya’nın başkenti Jakarta’da 18 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek 18. Asya Oyunları’nda Özbekistan’ı 232 sporcu temsil edecek.

Endonezya’nın başkenti Jakarta’da 18 Ağustos - 2 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek 18. Asya Oyunları’na katılacak Özbekistan kafilesi açıklandı. 2018 Asya Oyunlarında en kalabalık kafilelerinden birisi olacak Özbekistan, 30 spor dalında toplam 232 sporcuyla mücadele edecek.

Endonezya’ya gidecek sporcular için Özbekistan Milli Olimpiyat Komitesinde uğurlama töreni yapıldı. Özbekistan Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Umid Ahmadconov ve Beden Eğitimi ve Spor Bakanı Dilmurod Nabiyev’in yer aldığı törende Özbekistanlı milli sporcuların Jakarta’da giyeceği yeni forması da tanıtıldı.

Asya Oyunlarının açılış töreninde Özbekistan bayrağını ünlü milli boksör İsrail Madrimov taşıyacağı açıklandı. Bayrağı teslim alan Madrimov, "Bu benim için büyük gurur, bu güveni boşa çıkarmayacağım, Asya Oyunlarından altın madalya ile döneceğim inşallah" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER