Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Ampute Milli Takımı'nı ziyaret etti

- Uygun, ziyaret sırasında milli futbolcularla kendisiyle özdeşleşen asker selamını verdi

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Ampute Milli Takımı'nı ziyaret etti

ANTALYA (AA) - Milli maçlar nedeniyle Süper Lig'e verilen arada kamp çalışmaları için Antalya'da bulunan Çaykur Rizespor'da teknik direktör Bülent Uygun, aynı bölgede kamp yapan Ampute Milli Futbol Takımı'nı ziyaret etti.

Bülent Uygun, Polonya'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'nın hazırlıkları kapsamında Belek Turizm Merkezi'ndeki bir otelde kampa giren Ampute Milli Futbol Takımı'nı ekibiyle ziyaret ederek moral verdi.

Uygun, ziyarette basın mensuplarına yaptığı açıklamada, milli takımın Türk milletinin kahramanları olduğunu söyledi.

Takımın başındaki Osman Çakmak'ın antrenörlük hikayesinin kendisiyle başladığını belirten Uygun, "Osman Çakmak vatanı uğruna bir bacağını feda etti. Bu vatanın bölünmez bütünlüğünü savunan bir kahramandır. Sonrasında bütün engelleri ortadan kaldırmak adına esaretini yıkarak cesareti ile bugün bize Avrupa şampiyonluğunu ve onunla beraber dünya ikinciliğini kazandırmış bir kaptanımızdır. Onunla ne kadar gurur duysak azdır." diye konuştu.

Bülent Uygun, Türkiye'ye başka başarılar armağan edeceğine inandığı Osman Çakmak'a her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade etti.

Ampute Milli Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak ise Şırnak Besta'da vatani görevini yaptığı sırada, dağda mücadele ederken kendilerini unutmayıp asker selamı veren Bülent Uygun'a bir kez daha teşekkür ettiğini dile getirdi.

O dönemde Uygun'un A Milli Takım'da ve Fenerbahçe'de futbol oynadığını hatırlatan Çakmak, şunları kaydetti:

"Daha sonra Trabzonspor'a gitti. O zaman bizleri çok mutlu ediyordu. Bülent hocamla sürekli istişare halindeydik. Antrenör olmak için karar verdiğimde eğitimimi Bülent hocamdan almam bana çok büyük artı katacaktı. Ampute futbolda söylemiş olduğum bir cümle vardı. 2012 yılında şu cümleyi kullanmıştım, 'Gün gelecek ampute futbol bizden sorulacak.' diye. Hocamızın manevi amcası olan federasyon başkanımız Arif Ümit Uztürk, aynı zamanda Dünya Ampute Futbol Federasyonu Başkanı oldu. Biz de Avrupa şampiyonu ve dünya ikincisi olduk. Artık o yolda ilerliyoruz. Bireysel anlamda yeteneklerimiz vardı. Hocamız sayesinde takım baskısı, kademesi, dengesi, oyun felsefesi, oyun görüşü ile çok iyi bir takım olduk. Bu konuda hocama çok teşekkür ediyorum."

Antrenman sonunda hatıra fotoğrafı çektiren Uygun ve futbolcular, asker selamı verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER