Pistlerde Şık ve Sportif Olmak Elinizde

SPOR 23.02.2021, 20:12 23.02.2021, 22:03
Pistlerde Şık ve Sportif Olmak Elinizde

Türkiye’de kış turizmi her geçen yıl daha da popüler hale geliyor. Her ne kadar ülkemiz daha çok kum, güneş ve deniz üçgeninde oldukça popüler olsa da kayak merkezlerinin sayısının her geçen yıl artmasının bir sonucu olarak artık kış turizmi de önemli bir noktaya gelmiş durumda (1). Kış turizmi için rakamlara bakıldığında ise 10 milyon limitinin çoktan aşıldığı söylenebilir (2). Sektörün gelişmesi ile birlikte hepimizin bildiği uludağ, Kartalkaya, Palandöken gibi kayak merkezlerinin yanı sıra onlarca yeni kayak merkezi de hizmet vermeye başladı. Bunun bir sonucu olarak artık sadece turistler değil birçok kişi tatil için kış turizm merkezlerini tercih etmeye başladı.

Ekipmansız Asla Çıkmayın!

            Ancak kış turizmi söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta var. Yaz turizminde deniz kenarına giderken satın aldığımız güneş gözlüğü, şapka, güneş kremi, şort, bikini gibi birçok kıyafet, bakım ürünleri gibi kar tatili yaparken de benzer hususlara çok ama çok dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü güneşte olduğu kadar soğukta da bazı tehlikelerle karşı karşıya kalabiliriz ve bunun içinde uygun ekipmanlara ve ürünlere ihtiyacımız var. Kısa bir liste halinde vermek gerekirse aşağıdaki ekipman ve ürünleri temin etmeden yola çıkmamanızı öneriyoruz;

 • Kayak Kıyafetleri
 • Kar Ayakkabısı
 • Bere
 • Nemlendirici Kremler
 • Su Geçirmez Kayak Eldiveni
 • Kayak Gözlüğü
 • Güneşten Koruyucu Krem
 • Kayak - Snowboard Takımı
 • Termal İçlikler / Polar Kıyafetler
 • Küçük Sırt Çantası

Hazırlık Zamanı

            Eğer bir kış tatili planlıyorsanız yukarıda verilen ihtiyaç listesini gitmeden önce tamamlamaya çalışın. Çoğu zaman tatile gittiğiniz ya istediğiniz kalitede ürünleri bulamazsınız ya da fiyatlar sizin için çok yüksek gelebilir. Bu noktada birkaç alternatifiniz söz konusu. Hele de pandemi nedeniyle birçok ürünün fiyatında ciddi oranda indirimler söz konusu iken. Piyasada spor ve kış tatilinizde ihtiyaç duyacağınız ürünleri satan birçok firma bulunmaktadır. Öncelikle bu firmalara bakarak bir fiyat karşılaştırması yapmanızda fayda var. Decathlon, Trendyol veya Freedom’un sitelerine bir göz gezdirebilirsiniz. Sizlere yardımcı olması açısından en çok ihtiyaç duyacağınız birkaç ürüne ilişkin mevcut indirimleri de araştırdık.

Marka

Ürün

İlk Fiyat

İndirimli Fiyat

Decathlon

Snowboard

2400

1800

Trendyol

Snowboard

5000

4000

Freedom

Snowboard

6400

5700

Decathlon

Mont

650

520

Trendyol

Mont

1900

1330

Freedom

Mont

785

700

Decathlon

Kayak Gözlüğü

240

180

Trendyol

Kayak Gözlüğü

670

300

Freedom

Kayak Gözlüğü

520

210

Kış tatili için ihtiyacınız olan ürün tabi ki yukarıdaki tablodakilerle sınırlı değil. Tabloyu sadece size farklı fiyat baremleri ve firmaların yapmış oldukları ciddi oranlardaki indirimler konusunda sizi bilgilendirmek istedik. Bu noktada yapmanız gereken en önemli şey Decathlon indirimleri, Trendyol fırsatları ve Freedom gibi sitelerde tüketicilere yönelik olarak sunulan fırsatları değerlendirmeniz gerekiyor.

Kaynaklar

 1. https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/1007658
 2. https://www.gmdergi.com/sektorel-haberler/kis-turizmi-son-3-yilin-en-iyi-sezonunu-yasiyor/

Yorumlar (0)