Trabzon'da spor basınına futbol oyun kuralları semineri verildi

Trabzon'da spor basınına futbol oyun kuralları semineri verildi

TRABZON (AA) - Trabzon'da spor basınına yönelik futbol oyun kurallarına ilişkin seminer düzenlendi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği Trabzon Şubesi ve Merkez Hakem Kurulu (MHK) işbirliğiyle basın mensuplarına yönelik, yenilenen futbol oyun kuralları ile ilgili seminer verildi.

Eski Süper Lig Yardımcı Hakemi ve Eğitimci Şeref Küskün tarafından TSYD Trabzon Şube lokalinde gerçekleşen seminere çok sayıda gazeteci katıldı.

Şube Başkanı Selçuk Kılıç, Trabzon'da spor muhabirliğinin üst seviyede yapıldığına dikkat çekerek, "Görevimiz her türlü bilgiyi kamuoyuna en doğru şekilde aktarmak. Trabzon aynı zamanda bir futbol şehri ve bu branşta değişen, yenilenen kurallara yönelik meslektaşlarımızla birlikte seminer düzenledik. Bu etkinlikte bize her türlü desteği veren TFF Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Hacıkerimoğlu ve Yılmaz Büyükaydın ile MHK Üyesi Hikmet Öksüzoğlu'na teşekkür ediyoruz." dedi.

Eğitimci Küskün, yenilenen ve tartışmalara sebebiyet veren kuralları videolu olarak anlatırken, merak edilen soruları da yanıtladı.

El ve kolların kural dışı kullanılması, ofsayt kuralları, avantaj uygulamaları, elle oynama, mücadele ve itirazlarla ilgili sunumların görüntüler eşliğinde anlatıldığı seminer sonrasında TSYD Trabzon Şube Başkanı Selçuk Kılıç, katkılarından dolayı Şeref Küskün'e plaket takdim etti.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER