Apple TV ile HomePod Birleşebilir

ABD'li teknoloji şirketi Apple'den yeni hamle. HomePod ile Apple TV birleştirilebilir!

Apple TV ile HomePod Birleşebilir

Akıllı hoparlör pazarına HomePod ile giriş yapan Apple, bu alanda istediği verimi sağlayamadı. Daha işlevsel bir ürün ortaya çıkarmak isteyen Apple, şimdi de HomePod'u Apple TV'ye entegre etmek istiyor.

HomePod akıllı hoparlör, pahalı olması bir yana işlevsel olmadığı için popüler bir hale gelemedi. HomePod'un kötü gidişine dur demek isteyen Apple, böyle bir birleştirme kararı aldı. Hoparlörün Apple TV ile birleştirileceği plan üzerinde çalışmalar başladı.

Önümüzdeki dönemlerde piyasaya sürülecek yeni entegre cihazın, video konferans için bir kamera ve akıllı ev cihazlarını kontrol etme özelliği bulunacağı bildirildi.

Kullanıcılar, Apple TV'ye televizyonlarını bağlayarak video konferans görüşmesi yapabilecek. Video ve ses yayınları, Siri desteği ve oyun oynatma gibi fonksiyonlar da bu cihazda var olacak.

2017 yılından bu yana Apple TV üzerinde bir güncelleme yapılmıyordu. Bu sebeple, Amazon ve Google'ın TV cihazları daha popüler oldu. Apple ise bu yenilikle pazarda ipleri yeniden ele almayı planlıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER