Dünyanın en büyük teknoloji üreticisi Apple, iOS 13'ü test ediyor

ABD'li teknoloji üreticisi Apple'ın bir süredir iOS 13 sürümünü test ettiği Google Analytics verilerini gösteren ekran çıktısı ile belli oldu.

Dünyanın en büyük teknoloji üreticisi Apple, iOS 13'ü test ediyor

Apple'ın dünyadaki tüm iPhone ve iPad kullanıcıları için Eylül ayında yayınlaması beklenen en yeni sürümü iOS 13 sürümü ve güncellemelerinin Ekim 2018'den bu yana bazı cihazlarda test edildiği ortaya çıktı. Apple'ın yeni güncellemesi ile birlikte milyonlarca cihazın beklenen karanlık mod, ekranı ikiye ayırarak uygulamaları aynı anda, aynı ekranda çalıştırma özelliklerinin iOS 13 güncellemesinde bulunması bekleniyor. Yeni sürümde bulunan özellikler hakkında Apple henüz açıklama yapmış değil ve gelecek birkaç ay boyunca iOS 13 hakkında sessiz kalmaya devam edecek olduğunu gösteriyor.

Apple'ın yeni sürümü cihazları hızlandıracak

Yeni sürüm iOS 13 ile birlikte cihazlardaki ısınma, batarya optimizasyonu çok daha iyi duruma getirilerek cihazlardaki problemlerin büyük oranda giderilmesini hedeflediği bilinen Apple'ın mevcut olarak sorunu neredeyse bulunmayan cihazlarını, daha sorunsuz sürümler ile kullanıcıları kendi eksenine çekmeye çalışacak. Teknoloji üreticisinin iOS 13 sürümünü bugün kaç kişi kullanıyor medya bilmezken, Apple ise bu verileri Google Analytics hesabı verileri üzerinden ve kendi verileri ile takip ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER