Google Play Store, Türkiye’de 2019’un En İyi Uygulamalarını Seçti!

En yaygın kullanılan uygulama mağazalarından bir tanesi olan Google Play Store, her yıl olduğu gibi 2019 yılının sonunda da en iyi uygulamaları açıkladı.

Google Play Store, Türkiye’de 2019’un En İyi Uygulamalarını Seçti!
banner818

Birbirinden farklı kategorilere sahip mobil uygulamalar, Play Store ekibi tarafından özenli bir şekilde seçildi. Aynı zamanda geçtiğimiz haftalarda yapılan Halk Oylaması’nın sonuçları da açıklandı.

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Google’ın sahibi olduğu Play Store mağazası, geleneksel olarak yaptığı ‘Yılın Uygulamaları’ listesini nihayet açıklandı. İçinde yalnızca Android işletim sistemine sahip cihazlar için geliştirilen ürünler barındıran Play Store için bu yıl çok yüksek sayıda yeni uygulama geliştirildi. Kullanıcılara sunulan bu liste ile beraber 2019 yılında üretilmiş en işlevsel ve kaliteli mobil uygulamalar ve oyunlar belirlendi.

Ayrıca haftalar önce Halk Oylaması adı altında kullanıcıları söz sahibi yapan yeni bir kategori duyurulmuştu. Oldukça yüksek bir katılımın ardından Halk Oylaması anketi de nihayete erdi ve 2019’un en iyileri tamamlandı.

2019 Yılının En İyi Uygulaması: Ablo

Dünyanın dört bir köşesinden yeni arkadaşlar edinebileceğiniz Ablo, Play Store ekibi tarafından yılın en başarılı uygulaması seçildi.

Kullanıcılarına benzersiz bir pratiklik sağlayan uygulama, yazılı ya da görüntülü gerçekleşen canlı sohbetleri anlık olarak yabancı dile çeviriyor. Ablo sayesinde kurduğunuz arkadaşlıklar ile birlikte konuştuğunuz insanların kültürlerini, dillerini ve fikirlerini keşfedebilirsiniz.

Halk Oylaması Tarafından Seçilen 2019 Yılının En İyi Uygulaması: Oyna Kazan

Bu yıl Google Play Store üzerinden verilen ödüller arasında şüphesiz ki en kıymetli ödül, Halk Oylaması olacaktır. Çünkü belli prestijlere sahip editörler her ne kadar bu işin gurmesi olsalar da nihayetinde uygulamalardan faydalanan kişilerin değerlendirmesi daha önemli.

Halk Oylaması’nın bu yıl lider koltuğunda oturttuğu uygulama, Oyna Kazan, Onedio tarafından geliştirilmiş bir bilgi yarışması programıdır. Her gün belirli saatlerde başlayan yarışmalar ile yüzbinlerce kişi aynı anda soruları bilmeye çalışıyor.

Nefes kesici bir heyecan yaratan Oyna Kazan, yalnızca bir kişiye para kazandırmıyor. Rakiplerini eledikçe kazandıkları paraları katlamaya başlayan yarışmacılar, son 1 kişi kalana dek yarışıyor. Birincilik ödülünün sahibi ise büyük para ödülüne sahip oluyor.

2019 Yılının En İyi Günlük Yardımcı Uygulamaları

ActionDash: Dijital denge uygulaması olan ActionDash, özellikle de akıllı telefon bağımlıları için güçlü bir ilaç olarak karşımıza çıkıyor. ActionDash’e güvendiğiniz taktirde uygulama, kullanıcılarına daha sağlıklı bir telefon deneyimi sunuyor ve bağımlılığınızı normal hale indirgemek için elinden geleni yapıyor.

Boosted: Zamanı daha iyi kullanmanız için üretilen program, gününüzü daha verimli bir hale getirmek, aktivitelerinizi düzenlemek ve programlarınıza harcadığınız zamanı izlemek için yardım ediyor.

Google Fotoğraflar'dan Gallery Go: Google’ın geliştirdiği pratik uygulama sayesinde fotoğraflarınızı daha hızlı bir şekilde bulabilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Aynı zamanda uygulamanın içinde yer alan sihirli araçlar sayesinde fotoğraflarınızı daha iyi hale getirebilirsiniz. Ayrıca Gallery Go’yu kullanmak için internet ihtiyacınız olmayacaktır.

Mubert: Alternatif bir dijital müzik servisi olan Mubert, her dinleyici kitlesine hitap edecek itinayla hazırlanmış deneysel elektronik müzikler üreten bir yapay zeka teknolojisi olarak öne çıkıyor. Mubert dünyasına dahil olmak için yapmanız gereken tek şey kendi tarzınızı belirlemek ve bir tık ile sonsuz sayıda müziğin tadını çıkarmak.

Post-it: Sade ve şık bir tasarım üzerine kişisel notlarınızı almak için iyi bir seçenek olan Post-it, gün içerisinde işlerinizi kolaylaştırmak adına benzersiz bir uygulamadır. Yalnızca yazılı olarak değil, kamera ile görsel notlar da çekebileceğiniz bu uygulama sayesinde önemli hatırlatmalarınızı göz önünde tutabilirsiniz. Ayrıca Post-it uygulamasında oluşturduğunuz tüm not panolarını kolaylıkla arkadaşlarınızla paylaşabilir ya da PowerPoint, Excel, PDF ve Dropbox uygulamalarınıza aktarabilirsiniz.

2019 Yılının En İyi Kişisel Gelişim Uygulamaları

Lokma – Yemek Tarifleri: Binlerce yemek tarifine kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu uygulama sayesinde akşam ne yiyeceğinizi dert etmeyeceksiniz. Yemek yapmayı sevmek ve bu işten tat almak için herkesin anlayabileceği şekilde hazırlanmış yemek tariflerine göz atabilirsiniz. Ayrıca fotoğraf ya da video destekli tariflerle de işinizi daha çabuk hale getirebilirsiniz.

Plank Egzersizi: Zayıflamak ve yaza fit bir şekilde girmek isteyenlere müjde! Plank sayesinde kilo vermek, güçlü bir fiziğe sahip olmak ve daha sağlıklı kaslara erişmek artık çok kolay. Durağan ya da hareketli egzersizler sayesinde hızlı biçimde yağ yakmaya yardımcı olan Plank, deneyenler tarafından övgüyle bahsediliyor.

SleepTown: Dünya çapında 25 milyon kullanıcıya hizmet eden uygulama, kullanıcılarına düzenli ve sağlıklı bir uyku alışkanlığı kazandırmak için uğraşıyor. Uykunuzu düzene sokmanıza fayda sağlayan SleepTown, eğlenceli bir oyun eşliğinde bizlere yardımcı oluyor.

Smarter: Pek çok küçük egzersiz ile beyin jimnastiği gerçekleştirebileceğiniz bu oyun ile gizli kalmış yeteneklerinizi keşfedebilirsiniz. Matematiği keyifli kılmayı amaçlayan Smarter, hafıza ve mantık konularında özellikle de gençler için başarılı bir yöntem.

Drops'tan Scripts: Yeni bir dil öğrenmeyi sıkıcı bir hale getirmeden bizlere sunan uygulama, her gün birbirinden farklı yazı sistemlerini 5 dakikalık pratikler halinde hızlı bir şekilde kullanıcılarına sunuyor.2019 Yılının Kıyıda Köşede Kalmış Başarılı Uygulamaları

Big Bang AR: Arttırılmış Gerçeklik teknolojisinden faydalanarak içinde yaşadığımız evrenin nasıl oluştuğunu ve bugüne kadar ne gibi değişimler geçirdiğini etkileyici biçimde aktaran uygulama, evimizi tanımak için bizleri keyifli bir yolculuğa davet ediyor.

Concepts – Sketch, Design, Illustrate: Aklınızın içinden geçen küçük fikirleri sonsuz bir tuval üzerine aktarabileceğiniz, çizim ve karalamalarda bulunarak minik notlar alabileceğiniz Copcepts, pratik bir çizim aracıdır. Profesyonel çizerlerin ürün tasarımlarını gerçekleştirip müşterilerine kolayca sunabileceği bu uygulama aynı zamanda amatör çizerler için de elverişli bir arayüze sahip.

MashApp – Video Punchlines: Mizahı araç edinerek sosyallik kurabileceğiniz MashApp, oluşturduğunuz komik videoları platformda paylaşarak eğlenceli bir etkileşim ağı oluşturmanızı sağlıyor.

Morphin – CGI GIF Maker & Editor: Fotoğraflarınızı platformun içinde yer alan GIF’lere yapıştırarak yarattığınız keyifli görselleri arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

ruff: writing app for notes, lists & drafts: Gün içerisinde hareket halindeyken aklınıza gelen notları yazabileceğiniz bu uygulama ile birlikte yazdığınız notları kolayca dilediğiniz kişilere aktarabilirsiniz. Kolay bir arayüze sahip aplikasyon sayesinde zamandan büyük bir tasarruf gerçekleştirebilirsiniz.

2019 Yılının En Eğlenceli Uygulamaları

Enlight Pixaloop: Hareketli fotoğraflar oluşturarak bir nevi basit animasyon görselleri yaratabileceğiniz Enlight Pixaloop, ilgi çekici bir fotoğraf deneyimi sağlıyor. Kolaylıkla kullanabileceğiniz bu uygulama sayesinde oluşturduğunuz fotoğraf animasyonlarını oldukça kolay bir şekilde arkadaşlarınız ya da sosyal medya platformları ile paylaşabilirsiniz.

Pottery.ly 3D – Relaxing Ceramic Maker: El sanatlarına karşı ilginizi arttıracak Pottery.ly 3D, sinirlerinizden arınabileceğiniz ve sizi rahatlatacak bir çömlek oyunudur. Kendinize has seramik tasarımları yaratabilir ve oluşturduğunuz ürünlere çeşitli dokular katabilirsiniz. İlhama ve günlük hayatın stresinden arınmaya ihtiyacınız varsa bu uygulamayı denemelisiniz.

Video Düzenleyici - kamera efekt, tik tok efekt: Oluşturduğunuz videoları sanatsal ve estetik bir biçimde bozmak ister misiniz? Kontrollü bir şekilde videolarınızı eskitebilir ve VHS, Retro, Glitch gibi efektler ile daha zengin bir görsel kalite elde edebilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve basit bir biçimde vlog da olabilir ve hazırladığınız videoları kolaylıkla Instagram hesabınızda paylaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER