Honor V30 Satışa Sunulduğu An Rekor Kırdı!

Teknoloji devi Huaweı Çin markası olarak piyasaya çıktığı ilk günden beridir tüm dikkatleri kendi ürün gamının üzerine çekmeyi başarıp diğer teknoloji devlerini sollamayı başardı.

Honor V30 Satışa Sunulduğu An Rekor Kırdı!
banner818

Ancak bu durum Amerika Birleşik Devletleri’nin Çin’e ambargo uygulamasına neden oldu. Uzun süre ciddi ambargolara maruz kalan Huaweı’nin artık hiç satış yapamayacağı düşünülürken, aksine satış rekorları kırmaya devam ediyor. Şirketin alt markası olarak sunulan Honor akıllı telefonları da kullanıcının beğenisine sunuluyor ve çok talep görüyor. Son olarak Honor V30 akıllı telefonun satışa sunulduğu ilk üç saniyede yüz bin adet satması rekora neden oldu! İşte merak edilen tüm detaylar…

Huaweı Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

Öncelikle ABD ambargoları ardından bazı ülkelerde yasaklanma ve son olarak da veri açığı suçlamasıyla Vodafone’nin baskısına maruz kalan Huawei başarısına kaldığı yerden devam ediyor. Bu vakte kadar piyasaya sunduğu tüm akıllı cihazlar dünya çapında yok satmayı başardı. Bu başarının ardında elbette ki istikrar ve direnç de yatıyor. Honor alt markasıyla sunması beklenen V30 serisi de satışa sunuldu. Uzun süredir kullanıcılar tarafından büyük bir bekleyişe neden olan Honor V30 satışlar duyurulduğu andan itibaren yok satmayı başardı.

Honor V30 Genel Özellikleri

Honor V30 serisinin birçok özelliği bulunuyor. Henüz telefon üretim aşamasındayken zaten birçok özelliği sızdırılmıştı. İlk sızdırılan bilgiye göre telefonun 5 kameralı olacağı ve 5G teknolojisini de desteklediği söylenmişti. Nitekim satışa sunulduktan sonra bu sızdırmaların doğruluğu da ispatlandı. Toplamda iki ön ve üç de arka kameraya sahip olan Honor V30 40 megapiksel de çözünürlüğe sahip. Ekran büyüklüğü ise 6.57 inç olarak sunuldu. 6 veya 8 GB RAM seçenekleriyle beraber 128 GB depolama alanına sahip olarak prestijli özellikler sunuyor. Honor V30’un vergiler dâhil olmaksızın ilk satış fiyatının da 2.700 Türk Lirası olduğu görüldü. İlk saniyelerden satış rekora kıran akıllı telefonun en çok satanlar listesinin başında uzun süre kalacağı düşünülüyor. Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı konusunda ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER