Huawei ve Samsung’un Büyük Rekabeti!

Dünyaca biline iki teknoloji devi Huawei ve Samsung adeta yarışıyor.

Huawei ve Samsung’un Büyük Rekabeti!
banner818

Samsung çok eski ve bilinen bir teknoloji devi olup, büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olsa da Huawei’nin başarısını geçemedi. İki şirketin de kullanıcılarına sunduğu akıllı telefonlar talep görmeye devam etse de ikili arasındaki kızgınlık ve rekabet gerginliği dinmiyor. Huawei’nin yeni akıllı teknolojisiyle sunduğu telefonların dünya çapında sevilerek kullanılması Samsung da dâhil pek çok rakip firmanın canını sıkıyor. İşte zirvedeki o kapışma içi tüm detaylar haberimizde…

Huawei Ambargolara Rağmen Yok Satmaya Devam Ediyor!

Teknolojinin dev firması olarak biline Huawei önde Amerika Birleşik Devletlerinin ambargosuna ardından da Vodafone’nin baskılarına maruz bırakıldı. ABD markanın tüm akıllı telefonlarını ülke sınırları içerisinde satışını yasaklayarak Çin’e meydan okudu. Ardından Huawei telefonlarının veri sızdırdığını ve ciddi güvenlik açıklarının olduğunu öne süren Vodafone firmayla bağlantısını kesti. Tüm bu baskılara rağmen teknoloji devinin satışlarında azalmanın aksine büyük bir artış görülerek tüm dikkatleri üzerine çekmesine neden oldu. Birçok teknoloji markasının kendisine rakip olarak gördüğü Huawei ile bu kez de Samsung arasında rekabet çatışması başladı. Ticari raporlara bakıldığı zaman Huawei’nin Samsung’tan çok daha büyük satışlar yaparak rekor kırdığı görüldü.

Samsung Adeta Yarışıyor!

Samsung da çıkardığı akıllı telefonlar ile kendisinden söz ettirmeyi başarsa da Huawei kadar tutulmamaya başladı. Son dönemde piyasaya sunmaya hazırladığı S11 serisi ve katlanabilir akıllı telefon haberleri ile gündeme gelmeyi başarıyor. Kullanıcılarının büyük bir heyecanla beklediği bu akıllı telefonların tanıtım tarihi ve fiyatları merak ediliyor. Bunun yanı sıra Huawei’yi sollayarak satış rekoru kırıp kıramayacağı da en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. İki firmanın da şu anda tüketiciye sunmak üzere farklı telefonlar üzerine çalıştığı biliniyor. İddialara göre iki firmada hazırladıkları akıllı telefonları yakın tarihler aralığında tüketiciye tanıtacak. Bu durumda ciddi bir kapışma ve rekabet ortamının oluşması da bekleniyor. Tüm kullanıcılar hangi firmanın daha çok satış yapacağını ve rekabetin galibinin kim olacağını merak edip yakında takip ettiği görülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER