İlk Apple Müzik Ödülleri’ne Billie Eilish Damgasını Vurdu!

Bu yıl ilk defa gerçekleşecek ve bir gelenek haline gelmesi planlanan Apple Müzik Ödülleri’ne 17 yaşındaki genç müzisyen Billie Eilish tam anlamıyla imzasını attı. Toplamda 5 farklı kategoride ödül dağıtan yarışmada 3 kategoride ödül kazanan Eilish, kendini bir kez daha ispatlamayı başardı.

İlk Apple Müzik Ödülleri’ne Billie Eilish Damgasını Vurdu!
banner818

Dijital bir müzik dinleme servisi olan Apple Music, daha somut çaplı bir organizasyon yapmak adına bu yıl ilk defa Apple Müzik Ödülleri’ni gerçekleştirmeye başlayacak. Yılın Sanatçısı, Yılın Söz Yazarı, Yılın Albümü, Yılın Çığır Açan Sanatçısı ve Yılın Şarkısı kategorilerde toplamda 5 farklı ödül dağıtacak olan etkinliğin sonuçları şimdiden açıklandı.

Ödüllerin sahiplerini belirleme aşamasında alanında uzman kişilerin yer aldığını hatırlatmakta fayda var. Aynı zamanda bu uzman kişilerin yanı sıra, Apple Music kullanıcılarının yıl boyunca dinleme istatistiklerinin de oylamaya etki ettiği biliniyor.

Billie Eilish Ödülleri Silip Süpürdü!

Yılın Sanatçısı, Yılın Söz Yazarı ve Yılın Albümü dallarında ödüle sahip olan 17 yaşındaki başarılı pop sanatçısı Billie Eilish, hızlı yükselişini ve popülaritesini bu büyük ödüller ile taçlandırdı.

5 Aralık 2019 tarihinde Steve Jobs Theater salonunda gerçekleşecek olan ödül töreninde yılın en büyük sanatçısı Billie Eilish canlı bir performans gerçekleştirecek. Eilish’in şovu ile beraber başlayacak olan organizasyon aynı zamanda internet üzerinden de canlı bir şekilde yayınlanacak. Töreni seyretmek isteyenler iTunes platformundan ülkemiz saatine göre 05:30’da etkinliği görebilecekler.

1. Apple Müzik Ödülleri’nde 5 farklı kategoriye verilen ödüllerin tamamı ise şu şekilde:

  • Yılın Sanatçısı: Billie Eilish
  • Yılın Çığır Açan Sanatçısı: Lizzo
  • Yılın Şarkısı: Lil Nas X - "Old Town Road"
  • Yılın Söz Yazarı: Billie Eilish & FINNEAS
  • Yılın Albümü: Billie Eilish - WHEN WE FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?

Şimdilik küçük çaplı bir ödül töreni olarak dikkat çeken Apple Müzik Ödülleri’nin gelecek yıllarda daha fazla büyüyeceği ve günümüz müziğine yön vereceği bir etkinlik haline gelmesi oldukça mümkün görünüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER