Instagram’da Popüler Olmanın İpuçları

Instagram’da Popüler Olmanın İpuçları

Instagram, bilindiği üzere ülkemiz de dahil olmak üzere tüm dünyada kullanılan en popüler sosyal medya platformlarından birisi. Peki bu kadar popüler olan bir sosyal medya platformunda insanlar ne istiyor ? Elbette ki popüler olmak. İşte Instagram'da popüler olmanın ipuçları.

Instagram, kuruluşundan bu yana, kullanıcılar için en iyi deneyimi sunarak kendini geliştirmeye çalışan bir sosyal medya platformu olarak tüm dünyanın dikkatini çekmiş bulunmakta. 2012 yılında Facebook tarafından satın alınan, ve o  günden itibaren kendi değerini gün geçtikçe katlayan Instagram, artık sadece bir fotoğraf paylaşma uygulaması olmaktan da çıktı. Facebook, Instagram'ı satın aldıktan sonra logo, tasarım konusunda bazı fiziksel değişikliklere gitmekle birlikte ekstra olarak sistemsel adımlar da attı. Farklı sosyal medya platformlarının belli başlı özelliklerini alarak, insanları kendisine bağlayan Instagram, dünya üzerinde sadece ben kullanmalıyım politikasıyla yoluna devam ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda uygulamaya koyulan Insta story özelliğine, kısa bir süre önce canlı yayın özelliğini ekledi, ve son olarak da geçtiğimiz aylarda IG TV özelliği ile kullanıcılarını buluşturdu. Bu özellikleri, daha önce bir çok farklı uygulamada görmüş, kullanmış ve sevmiş olsak da, Instagram gibi bir teknoloji devinin bunu yapması sonrasında, diğer uygulamaların bizde pek bir cazibesi kalmadı. Gerek snapchat, gerekse de periscope, bu adımlardan sonra büyük bir kullanıcı kaybına uğradı ve büyük popülerliğini kaybetti.

Rakiplerini, kendi silahlarıyla vurmayı çok güzel başaran dünya devi Instagram, oluşturduğu büyük kullanıcı kitlesiyle, insanların gözünde artık bir para kazanma kaynağı olarak görünüyor. Instagram'da popüler olmanın bu yüzden önem arz ettiği bu süreçte, sizlere en net şekilde Instagram'da popüler olmanın ipuçlarını açıklayacağız.

Özgün ve Aynı Zamanda Kaliteli Paylaşımlar Yapın

Instagram'da daha çok takip edilmek, daha çok sevilmek ve beğenilmek istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şeylerin başında bu madde geliyor. Instagram'da özgün paylaşımlar yapmanın önemi çok büyük fakat ekstra olarak bu özgün paylaşımların kalitesinin de önemli olduğunu unutmayın. Paylaşım yapılacak olan fotoğraf/video'nun boyutlarına kadar Instagram'ın istediği gibi yapmalı, takipçilerinize daha iyi bir deneyim sunmalısınız. Unutmayın ki, Instagram'da popüler olmak istiyorsanız buna insanları etkilemekle başlayacaksınız.

Hedef Kitlenize Uygun Paylaşımlar Yapın

Hedef kitleniz... Sizin için en önemli olan unsurlardan birisi. Bu konu hakkında çok iyi bir planlama yaparsanız, istediğiniz sonuca çok kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Hedef kitlenizi belirlemek, tamamen size kalmış bir durumdadır, yani takipçilerinizin yaşı, cinsiyeti, hoşlandığı şeyler tamamen size bağlı. Peki nasıl mı ?

Örnek verecek olursak ; Sporla ilgili, mizahi paylaşımlar yaptığınız bir Instagram hesabınız var, ve siz sürekli olarak burada mizahi spor paylaşımları yapıyor, insanları o şekilde kendinize çekiyorsunuz. Sizi takip edecek olan kitle de sporla uğraşacak, sporu sevecek, mizahi yaklaşımlara sıcak bakacak ve çoğunlukla erkek olacaktır. İşte bu hedef kitle, hem sizin hesabınız için önemli olacaktır, hem de kazancınız için. Siz de hedef kitlenizi belirleyin, ona göre bir çizelge oluşturup o yolda devam edin. Hedef kitlenizi ilgilendirmeyecek paylaşımlar yapmak, takipçi kaybı yaşamanıza yol açabilir.

Hızlı Büyümek İçin Destek Alın

Bilindiği gibi büyümek güzel fakat dertli, yolları taşlı bir iştir. Siz de bu taşlı ve dertli yolları aşmak için

destek alabilirsiniz. Alacağınız destekleri yerli yerince yapıp, zamanlamasını iyi ayarlamanız gerekmektedir. Bu konuda, sizlere destek olacak güvenilir, sağlıklı firmalarla iletişime geçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Bu firmalardan birisi olan InstaSocial, bu konularda müşteri hizmetlerini ön planda tutmuş, 5 yılı aşkın süredir piyasada hizmet veren bir kuruluş. Instagram takipçi satın al ve Instagram beğeni satın al gibi önemli hizmetleri kullanıcılarına sağlayan firma, aynı zamanda butik tarzı sayfaların satışlarını yükseltmek için son zamanlarda Instagram türk takipçi satın al hizmeti de vermektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER