iPhone 14 Pro 'Her Zaman Açık Ekran' özelliğine sahip olabilir!

Apple iPhone 14 Pro, daha iyi ekran yenileme hızı nedeniyle Her Zaman Açık Ekran özelliğine sahip olabilir. İşte heyecanlandıran o detay!

TEKNOLOJİ HABERLERİ 25.05.2022, 11:07
iPhone 14 Pro 'Her Zaman Açık Ekran' özelliğine sahip olabilir!

Apple iPhone 14 Pro, daha iyi ekran yenileme hızı nedeniyle Her Zaman Açık Ekran özelliğine sahip olabilir.

Apple iPhone 13 Pro serisi 120 Hz yenileme hızına sahip ProMotion ekranla gelirken, bu yılki iPhone 14 Pro modellerinde de bu ekran teknolojisinin yanı sıra işlevlerini genişletecek bazı güncellemeler de bulunacak gibi görünüyor.

Farkında olmayanlar için, iPhone 13 Pro serisi, daha iyi güç verimliliği sağlayan değişken yenileme hızlarına sahip LTPO panellere sahipti. ProMotion ekranları temel olarak yalnızca gerektiğinde hızlı kare hızları üreterek pil ömrünü korumayı başardı. Ancak iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max'in ProMotion ekranları, yalnızca 10 Hz ile 120 Hz arasında yenileme hızlarını sunuyordu.

Öte yandan, Oppo ve Samsung gibi markaların teklifleri 1Hz'e kadar düşebilir. Ünlü ekran analisti Ross Young, yeni nesil iPhone'ların 1Hz yenileme hızına da düşebilen bir ProMotion paneli kullanacağına inanıyor. Bu, iPhone üreticisinin yakında daha iyi özellikler sunabileceği ve gelecek akıllı telefonlarda da pil ömrünü iyileştirebileceği anlamına geliyor. iPhone 14 Pro modellerinin daha iyi özelliklerden biri, Her Zaman Açık Ekran’ı (Always On Display) da içeriyor.

Apple’ın yeni nesil iPhone 14 Pro serisi, ekranı açmadan saat, tarih ve bildirimler gibi bilgilerin görüntülenmesine yardımcı olacak bu özelliği yakında sunabilir.

Yorumlar (0)