Nissan Qashqai 2021 Özellikleri

Nissan Qashqai, yenilenen yüzüyle görücüye çıktı.

TEKNOLOJİ HABERLERİ 20.02.2021, 18:17
Nissan Qashqai 2021 Özellikleri

Türkiye'de en popüler SUV modellerinden biri sayılan Nissan Qashqai yenilendi. 2021 modelinde hangi özellikler var?

Japon otomobil üreticisinden en popüler SUV modeline 2021 güncellemesi geldi. Aracın son modeli, 2019 yılında 1.33 litre hacimli turbo benzinli motorla Türkiye'ye gelmişti. Yeni nesil Qashqai sonunda tam anlamıyla tanıtıldı. İlk bakışta tasarımındaki keskin çizgiler göze çarptı...

V-Motion panjur, ön bölümü kaplarken tamponun alt kısmına kadar uzanıyor. Tampon altı ve yanında bulunan hava girişleri Ariya modelini andırıyor. Kaput kenarlarının şişkin tasarlandığını söylemek mümkün.

Ön tampon altından başlayan plastik korumalar, siyah renk tavan ve yan aynalarla birleşince, olduğundan daha alçak görünüyor. Çapları ilk defa 20 inçe ulaşan jantların da bunda etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Eskiden olduğu gibi segmentinin en kompakt modellerinden olan Qashqai'nin boyu 35 mm uzamış. Aks mesafesinde 20 mm artış yaşanmış. Genişlik ve yükseklikte sırasıyla 32 ve 10 mm'lik artışlar yapılmış. Yeni Nissan Qashqai'de artık dijital gösterge paneline geçtiği de görülebiliyor. Direksiyonun alt kısmı daha düz görünüyor, direksiyon üzerinde, orta konsolun üst kısmına alınan dokunmatik ekranın altında fiziksel düğmelerin bulunduğu göze çarpıyor.

Direksiyon arkasına vites değiştirme kulakçıkları eklenmiş. Vites kolu yerinde selektör bulunuyor. Elektrikli bagaj hacmi ise yaklaşık 50 litre artmış durumda.

Yüksek yan destekli ve deri döşemeye sahip koltukların dikkat çektiği Qashqai; ısıtmalı direksiyon simidi, temassız şarj istasyonu, 10.8 inç büyüklüğünde head up display sunuyor. Elektrikli, hafızalı, ısıtmalı ve masaj fonksiyonlu ön koltukları mevcut.

Qashqai'nin dizel motorlara veda ettiğini, Avrupa pazarları için sunulacak benzinli motorların elektrik takviyeli olacağını belirtmek gerek.

1.33 litre hacimli ünitenin 12 Volt hafif hibrit sisteme sahip seçenekleri 140 ve 158 beygir güç ve 270 Nm'ye kadar tork üretebilecek.

Manuel veya CVT şanzımanla gelen modellerin en güçlü olanı, dört tekerlekten çekiş seçeneği de sunacak.

2021 model Qashqai'nin yeni motoruysa e-Power armalı araçta bulunuyor. 1.5 litre hacimli benzinli motoru ile pillerini beslerken 190 beygir güç, 330 Nm tork üretebilen elektrik motoru, gücünü iki tekerleğe aktaracak.

Yorumlar (1)
Batuhan 1 yıl önce
Diesel otomatik fiyat