Spotify HiFi Nedir, Nasıl Abone Olunur?

Pandemiyle birlikte herkes daha fazla müzik dinler oldu. En popüler müzik dinleme platformu ise Spotify oldu. Peki, Spotify HiFi nedir?

TEKNOLOJİ HABERLERİ 23.02.2021, 11:01
Spotify HiFi Nedir, Nasıl Abone Olunur?

Spotify, İsveç merkezli bir dijital müzik ve podcast dinleme platformudur. Ünlü platform, HiFi isimli yeni bir abonelik seçeneğini duyurdu. Spotify Hifi, CD kalitesinde kayıpsız müzik olarak tanımlandı. Müzik severleri memnun etmesi beklenen bu özellik ücretli mi?

Spotify HiFi birçok cihazda çalışabilecek. Hoparlör ve kulaklık teknolojisi oldukça gelişti. Spotify Connect özellikli hoparlörlerde ve tüm cihazlarda HiFi aboneliği geçerli olacak.

Gelişmiş özellikler sunan yeni sisteme bir de Spotify Premium eklentisi gelecek. Hal böyle olunca uygulamanın ücreti artıyor. Tidal, HiFi aboneliği için 20 dolar isterken, Amazon Music'ten Spotify HiFi aboneliği satın almak isteyenler 15 dolar ödeyecek.

Spotify'nin kendisi ise biraz daha indirimli bir fiyattan HiFi aboneliğini sunacak.

Pandemi döneminde dijital müzik platformları çok kazandı. Geçen yıl %29 oranda büyüyen Spotify, sadık müşterilerini kaptırmak istemiyor. Bu nedenle ortalama bir ücret sunması bekleniyor.

Yorumlar (0)