Trabzon Web Tasarım

Trabzon Web Tasarım

Web sitelerinin Google, Yandex, Baidu gibi arama motorlarında görünür olabilmesi, erişimin sağlanabilmesi için kişi, ürün ya da hizmetlerin tanıtıldığı grafik, resim, animasyon ve metinlerden oluşan çalışmaya trabzon web tasarım denir. Web tasarım nedir sorusunun en basit açıklaması ise kişi ya da şirketlerin dijital dünyada görünür olmasıdır.

Web Tasarımı Hakkında Genel Bilgi

Dijital dünyada görünür olabilmek için web tasarımının arama motorları tarafından görünür olacak şekilde belirli tasarım kodlarına dikkat ederek HTML dilinde alanında uzman kişiler tarafından hazırlanması gerekir. Web tasarım kişi, ürün, hizmet, kurum ve şirketler için dijital dünyada yer alan kurumsal (resmi) kanaldır. Web sitesinin dijital dünyada görünür olabilmesi için web tasarımın hedef kitlenin ilgisini çekecek ve kurumsal dile uygun olacak şekilde hazırlanması önem arz eder. Web tasarımın da önemli olan sitenin kurumsal dile uygunluğu kadar kullanıcı dostu da olmasıdır. Böylece web sitesini ziyaret eden ya da ziyaret etmesi beklenen kullanıcılar istedikleri bilgiye hızlıca erişirken marka / ürün / firmayla da ilgili pozitif yönde etkileneceklerdir. Çünkü dijital dünyada kurumları temsil eden ilk kanal resmi siteleridir. Resmi sitelerin ilgi çekici olması için web tasarım çalışmasının belirli kurallara uygun şekilde hazırlanması oldukça önemlidir.

Web Tasarımı Hakkında Önemli Olan Unsurlar

Firmaların dijital dünyadaki prestiji olan web sitesinin hem kaliteli ve hem de kurumsal kimliği yansıtacak yapıda hazırlanması önemlidir. Örneğin kurumun logosunun rengi kırmızı ise web tasarımında kırmızı ya da kırmızı çağrıştıracak renkler dışında farklı bir renk kullanılması doğru olmayacaktır. Çünkü marka imajının hedef kitle üzerinde oluşturulmasında web tasarımı önemli adımlardan birisidir. Bu yüzden şirketler web tasarımında en ufak ayrıntıya bile önem vererek titizlikle çalışmalıdır. Web tasarımın oluşturma sürecinde dikkat edilmesi gereken unsurlar; düzen, renk, metin, video, animasyon, fotoğraf, grafik, fonttur. Her detay kurumsal kimliğe uygun ve hedef kitlenin ilgisini çekecek şekilde hazırlanmalıdır. Çünkü kaliteli bir web tasarım hedef kitlenin zihninde marka / firma imajınızın oluşturulmasında anahtar rol oynar. Web sitesinin ise firmayı yansıtması hem marka imajına hem de satışlara olumlu etki eder.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER