Türkiye’de LPG Markaları Nelerdir?

Türkiye’de LPG Markaları Nelerdir?

Sıvılaştırılmış petrol gazı ya da kısaca LPG olarak bildiğimiz gaz, ham petrolün rafinelerinde damıtılma yapılarak ya da petrol yataklarında doğal gazın ayrıştırılmasıyla elde edilen, basınç altınsa sıvılaştırılan havadan ağır gazdır. Türkiye’de pek çok sektörde kullanıldığı gibi yaygın bir şekilde araçlarda da tercih edilen LPG markaları birbirinden farklı şekilde kullanım amacına ve tercihine göre şekillenmektedir.

Doğrudan bir mühendis markası olarak TSE belgesine sahip, hizmet yeri yeterlilik belgesi olan bir firma ile beraber siz de en iyi şekilde LPG dönüşümü konusunda aracınızda LPG taktırmak istediğinizde belirli kurallara, firmanın yetkili belgelere sahip olduğundan emin olmanız önerilir. Buna göre ülkemizdeki LPG markalarıyla beraber iş birliği yapabilir, yasalara uygun araçta her türlü tadilatın en uygun şartlarda yapıldıktan sonra tescilinin de yapılmasına önem vermelisiniz. Buna göre araç muayene süreçleri dahil olmak üzere LPG dönüşüm sonrasında montajın yapıldığına dair tespit raporuyla beraber TÜVTÜRK'e başvurarak muayene işlemlerinizi bildirmeniz önem arz etmektedir.

Türkiye’de alanında pek çok marka, LPG alanında çalışmalar sürdürse de BRC Türkiye en çok tercih edilne ve en iyi LPG kit markası olarak akıllara gelen markalar arasında öncüdür. LPG sistemleriyle beraber piyasada en iyi şekilde doğru seçimleri, Avrupa standartlarına uygun şekilde üretim yapan bu markadan yardım alarak yapabilir, aracınızın bu şekilde takılması için de faydalanabilirsiniz.

Herkes gibi elbette bu konuda hizmet almadan önce LPG sisteminden faydalanmak amacıyla tercih edebileceğiniz yüksek performans gösteren bu aşamada doğru bir aşama için kaybı yaşatmayacak şekilde, isteklerinize uygun ve aracınıza herhangi bir zarar vermeden montaj aşamasında tecrübeli bir uzman tarafından destek almanız önem arz edecektir. Son dönemlerden mazot, benzin gibi yakıtlarda artan maliyetlerden ötürü tasarruf etmek amacıyla LPG önemlidir ve bu konuda Türkiye’de de LPG kit markaları arasında BRC desteğinden en iyi şekilde siz de yararlanabilirsiniz.

Performans kaybını herhangi bir şekilde yaşatmayan, bu konuda LPG sistemleriyle beraber en iyi şekilde aracın performansı veya orijinalliğine dair herhangi bir kayı olmamasını sağlayan LPG dönüşümleriyle birlikte siz de istediğiniz gibi tecrübeli montaj süreçlerinden faydalanabilirsiniz.

LPG Taktırmanın Maliyeti Nedir?

Dünyada kolayca bulunan LPG ile ilgili eğer aracınızda da LPG olmasını istiyorsanız ekolojik olarak zorlukların önüne geçmek ve Türkiye’de de otomotiv sektörü olarak pek çok insan gibi siz de LPG kullanmak istediğinizde birbirinden farklı LPG dönüşümünün avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Sektör içerisinde en iyi şekilde de hızla gelişim gösteren bu süreçler içerisinde araçlar tüp taktırma konusunda hiçbir orijinal aksamın bozulmamasını sağlayacak, kablo dahi kesilmeden montajın yapılmasında da başarılı bir süreç işleyebileceksiniz. Bu konuda elektrik tesisatlarının tümünde kullanılan soketler kullanılırken LPG taktırma fiyatları konusunda da Avrupa standartlarına uygun kitlerin sizlere sunulması noktasında bu LPG tüpü taktırmanın standart fiyatlarından da faydalanmak için BRC ile görüşebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 08:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER