Xiaomi 12S Görseli Sızdırıldı! Lecia Kamerası Göründü!

Xiaomi 12S’in ilk canlı görüntüsü internete sızdı! Xiaomi 12 serisi telefonun Lecia kamerası ile geleceği doğrulandı! İşte detaylar…

TEKNOLOJİ HABERLERİ 25.05.2022, 15:24
Xiaomi 12S Görseli Sızdırıldı! Lecia Kamerası Göründü!

Xiaomi 12S’in ilk canlı görüntüsü internete sızdı! Xiaomi 12 serisi telefonun Lecia kamerası ile geleceği doğrulandı! İşte detaylar…

Bu haftanın başlarında, Huawei ve Leica arasındaki uzun süredir devam eden işbirliği sona erdi ve aynı zamanda Çinli akıllı telefon devi, Almanya merkezli kamera şirketi ile yeni ortaklığının başladığını duyurdu. Şimdi, resmi duyurudan sadece birkaç gün sonra, internete sızdırılmış bir görüntü ortaya çıktı ve Xiaomi'nin Leica'nın kamera teknolojisine sahip yeni bir cihazının çok yakında piyasaya çıkacağını ortaya koydu.

Görsele baktığımızda kamera modülündeki Lecia markasını görüyoruz. Xiaomi 12 serisinin son elemanı 12S’in bu görüntüsü serideki Xiaomi 12 Pro modeline çok benziyor. Tek fark, modülde 50MP değil, Lecia logosu yer alıyor.

Sızıntılar, Leica markalı ilk Xiaomi amiral gemisinin Haziran ayında tanıtılabileceğini gösteriyor. Bu da Xiaomi 12S serisinin Haziran ayı için planlandığını belirten daha önceki haberleri doğruluyor. Öyleyse, gelecek cihazların özelliklerine bir göz atalım.

Xiaomi 12S ve 12S Pro Özellikleri (Söylentiler)

Xiaomi 12S'nin 120Hz yenileme hızına, ortada delikli Full HD+ çözünürlüklü kavisli bir panele sahip olduğu ve boyut olarak daha küçük olacağı söyleniyor. Cihaz, 50 megapiksel birincil kamera tarafından yönetilen üçlü bir kamera kurulumuna sahip olacak. Yakın zamanda duyurulan Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi tarafından desteklenmesi bekleniyor.

Xiaomi 12S Pro'nun ise 2K ekran paneli sunması ve farklı işlemci varyantlarıyla piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bunlar muhtemelen Snapdragon 8+ Gen 1 ve Dimensity 9000 işlemcileri olacaktır.

Yorumlar (0)