TEPİLEN FIRSATLA ANTALYASPOR MAÇINA DOĞRU

Süper ligin yeni ekiplerinden Erzurumspor karşısında tepilen fırsatın kökü çok eskilere dayanmaktadır.

Üç büyüklerin puan kaybettiği haftada Trabzonspor’unda kaybetmesine alışkın olmamız lazım zira geçmiş yıllarda da buna benzer haftalar yaşanmış, puanlar kaybedilmişti.

Bozulmayan anane nedeniyle şampiyonluktan bahsetmek mümkün olmayabilir çünkü böyle fırsatlar her daim insanın ayağa gelmez.

Bu sezona dair iç sahada Erzurumspor karşısında kazanamamak Trabzonspor için kabul edilebilir bir tablo değildir.

Kaybedilen 2 puan sezona kötü başlayan büyüklerin arasında  sivrilememeye sebebiyet verdiği gibi, bordo mavili renklere gönül veren taraftarlarında umudunun kaybolmasına neden olmuştur.

Lokomotif futbolcuların uyuduğu haftada Erzurumspor’un dirençli savunmasını aşmak mümkün olmadı.

Bence sorun tam olarakta budur, kapalı savunmaları aşamama fobisidir. Bu mücadelede bir kez daha gördük ki Trabzonspor dirençli savunmalara karşı zorlanıyor.

Fırtınadayken yatarak para kazanan Özer Hurmacı’nın pozisyonu ise Allah’tan ofsait idi. Ya olmasaydı, o zaman sonuç daha farklıda olabilirdi.

***

Rakibine göre kadro kalitesi daha üst düzeyde bulunan Trabzonspor’un böyle maçlardaki kayıpları umarım Antalyaspor karşısında devam etmez zira taraftarlarının psikolojisi seri kayıpları kaldırabilecek durumda değil.

Her ne kadar Ege ve Akdeniz ekipleri fırtınaya ters gelsede, Antalya aşılamayacak engel değildir çünkü bu ekip tüm maçlarını kazanmak için oynuyor, topyekün savunmaya yatmıyor.

Zaten puan cetvelindeki yeri de gerçeğini ortaya koymaktadır.

Antalyaspor içsaha maçlarında 7 gol atıp; 6 gol yemiş. Bol gollü bir takım. Bu nedenle kazanabilirde; kaybedebilirde. Şayet bordo mavililerin usta ayakları gününde olursa iç sahada 1 mağlubiyeti bulunan kırmızı beyazlılara 2. mağlubiyetini de tattırmış olurlar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
YENİCUMALI
YENİCUMALI - 9 ay Önce

HOCAM BEN 54 YAŞINDA TRABZONSPORUN İÇİNDE ZİYABEY SAHASINDA BÜYÜMÜŞ FUTBOLDAN ÇOK AMA ÇOK İYİ BİR TARAFTAIM SÖYLEYECEĞİM ABDULKADİRDE İSRAR EDİLİRSE GALİBİYETLER ZOR AYNI DÜŞÜNCEM YUSUF İÇİNDE GEÇERLİ KARABOĞAYA LÜTFEN UZUN VADELİ TAHAMMÜL EDELİM İSTANBULDAN SEVGİLER SAYGILAR

sülo ts
sülo ts - 9 ay Önce

milli takım dönüşleri böyle oluyor cok futbolcu yorgun veya sakat dönüyor ünal hoca nedenini açıkladı neden bunu yazmıyorsunuz biraz da olumlu bakın

Zeyno
Zeyno - 9 ay Önce

Vay bee helal

Ayfer torun
Ayfer torun - 9 ay Önce

cenk yavuz usta puan cetvelinde belli herşey bordo mavilileri göreceğiz bakalım

Nebi nero
Nebi nero - 9 ay Önce

Ofsayt

İzmirli sarı
İzmirli sarı - 9 ay Önce

Ts zorlu savunmalara karşı koyamıyor ts li değilim ama bol şans

mutlu danis
mutlu danis - 9 ay Önce

bu akşam bu mac alinacak

Necla
Necla - 9 ay Önce

İnşAllah maçı alacaz hadi bakalım.trabzona selam