TER KOKUSUNU İÇİME ÇEKTİM

Kendimi biliyorum. Bildiğim için de aylardır köşe yazılarıma ara vermiştim.

Yazsam ağır olacak, ağır olunca bundan önce defalarca olduğu gibi mahkeme kapılarında uğraşıp duracak ve belki de aldığım cezalara yenisi eklenecekti.

Karar almıştım, ne zaman ter kokusunu hissederim, o maç fark dahi yesek yazacağım futbolcuların da hakkını teslim edecektim. İşte o gün bugün.

Aylar sonra Trabzonsporlu futbolcuların ter kokusunu ciğerlerime kadar çektim.

Her sağlam ilaç böyle etki yapamaz Trabzonspor taraftarına, dirildim ve kendime geldim.

Bursaspor maçını izlerken “ah bir de tartışmasız forvetimiz bu maçta olsaydı” demedim değil.

Forvet sorunumuz haricinde büyük zevk veren Trabzonspor nasıl oynaması gerektiğini bilircesine, hakemin rezilce yönetimine karşı kazanmasını bildi.

Rakip takımın çok net sarı kartlık pozisyonları es geçilirken, N’Doye’nin pozisyonunda ikinci sarı karttan kırmızı kart çıkması tamamen rezaletti.

Ama Trabzonspor böyle Trabzonspor olmuştu işte. Hakeme rağmen kazanacak, kaybetse dahi terleyecek ve rakibini oynatmayacak.

Bu ruh kaybolmaz, takıma tartışılmaz forvet alınması halinde Trabzonspor’u gelecek sezon Avrupa’da izleyeceğimize inanıyorum.

İşte o zaman 50. Yıl kadrosu çok daha kolay kurulur ve 50. Yılda şampiyonluk da hayal olmaz.

50. Yılda şampiyon olmasak da bu ruhu kaybetmediğimiz sürece 50. Yılda şampiyonluğa oynayacağımıza inancım tam.

Son olarak;

İyi günde göklere çıkartabilirsiniz fakat köyü günde küfür ve hakaret edilmeyecek kadar önemlidir Trabzonspor Başkanlık koltuğu

Muharrem Usta, İbrahim Hacıosmanoğlu, Sadri Şener kim olursa olsun ismin bir önemi yok.

Seçimle gelen seçimle gider…

O güne kadar da yanlış görüldüğünde doğruların yapılması için eleştiri yapmak veya doğruları gördüğünde desteklemek Trabzonsporlu taraftara yakışır.

Son haftalarda bir gazeteci olarak sosyal medyada başkanımızın ismini yazıp yorumlara baktığımda yüzüm kızardı.

Küfür edenlere bizim haberlerimiz de zemin hazırlamış olabilir diye kendime de kızdım.

Ben gördüğüm küfür ve hakaretlerden utandım.

Seçildikten sonra, birçok konuda eleştirdiğim başkanımızı sonuna kadar destekleme kararı aldım.

Umarım edenler de utanmıştır ve tekrarlamazlar.

Ve ayrıca;

Her kötü gidişat sonrasında ulusal basında kulübün eski başkanlığını yapan İbrahim Hacıosmanoğlu'nu taraftarın önüne atan başkanımız Muharrem Usta'da umarım yaptığı hatanın farkına varmıştır.

Kötü gidişatta başkan İbrahim Hacıosmanoğlu kendisini arayan gazetecilere açıklama yapıyor olsaydı emin olabiliriz ki, Trabzonspor Kulübü Başkanı çok daha ağır küfürlere maruz kalabilirdi.

Son haftalarda yaşanan zorlu süreçte ulusal basında Trabzonspor Başkanını yıpratmayarak Trabzonsporluluğunu bir kere daha ispatlayan Hacıosmanoğlu'na ayrıca teşekkür ederim.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kral61ts
Kral61ts - 2 yıl Önce

Ali çil yazıyı güzel yazmaya başlıyorsun ama sonunu yine Hacıosmanoğlu'na bağlamana anlam veremiyorum. Ya Bi kere de Hacıosmanoğlu'nu katma yazına. Herhalde prim alıyorsun ondan

SALİH KURT
SALİH KURT - 2 yıl Önce

BENCE HEM BAŞKANIMIZA HEM HOCAMIZA SABREDMEMİZ VE GÜVENMEMİZ GEREKİYOR HER ZAMAN DEDİĞİM GİBİ Z. YAVRU , M.YUMLU , M AKBAŞ BU FUTBOLCULAR TRABZON SPOR GİBİ BÜYÜK BİR CAMİAYI KALDIRABİLECEK FUTBOLCULAR DEĞİLLER BUGÜN BİR KEZ DAHA BUNU GÖRMÜŞ OLDUK İLK YARI HEP BUNLARLA OYNAMAK ZORUNDA KALDIK. FORVET HATTINI HİÇ KONUŞMUYORUM BİLE. DEDİĞİM GİBİ BENCE ERSUN YANAL SONUNA KADAR KALMALI.

süleyman sarıkoç
süleyman sarıkoç - 2 yıl Önce

hep iho hep iho bir kurtulamadın gitti şu takıntından sadri şener döneminde seviyordum yazılarını ama iho sende takıntı haline geldi ve sıkıyorsun artık

Mahmut Çebi
Mahmut Çebi - 2 yıl Önce

aynen güzel kardeşim uzun zaman sonra futbolcuların terlediğini hissettim

Cihan
Cihan - 2 yıl Önce

Ya Şende bırak artık iho yu objektif ol

neco
neco - 2 yıl Önce

syn muharrem usta kimseyi taraftarın önüne atmıyor trabzonsporun borcunu eski başkan artırdımı artırmadımı naptı bu takıma hangi verdiği sözü tuttu diyorki ekiciyi tutamıyorlarsa bana söyelsinler ben ekiciyi ikna ederim ne demek söylesinler hepimiz taraftarız bu kulubün menfaati için herşeyi yapmamız lazım rica ne demek gideceksin konuşacaksın cebinden farkını verceksin ikna edip imzalattırcaksın oyleyse

furkan
furkan - 2 yıl Önce

ali abi merhaba ben sana aşırı sinir oluyorum. seni dövmek istiyorum bir mahsuru yoksa. sana nasıl ulaşabilirim?

usta işi
usta işi - 2 yıl Önce

usta işi yazı olmuş