Tokat’ta Ortaokul Öğrencileri Gıda Zehirlenmesi Geçirdi

Tokat’ın Erbaa ilçesinde bulunan Harun Yüksel Ortaokulunda “Yerli Malı Haftası” kapsamında bir etkinlik icra edildi. Her öğrencinin evinden getirdiği yiyeceklerin tüketildiği etkinlikten sonra bazı öğrencilerin karın ağrısı yaşaması üzerine gıda zehirlenmesi şüphesiyle 41 öğrenci hastaneye kaldırıldı.

Tokat’ta Ortaokul Öğrencileri Gıda Zehirlenmesi Geçirdi

Toplumsal olarak tutumlu olunmasının amaçlandığı ve her yıl tüm Türkiye’deki okullarda icra edilen etkinlikten kısa süre sonra öğrencilerin karın ağrısı başladı. Karın ağrısının üzerine mide bulantısı da yaşayan öğrencilerin bir kısmı tuvalete giderek istifra etti. Bunun üzerine okul yetkilileri hızlı bir şekilde öğrencileri Erbaa Devlet Hastanesi’ne sevk etti.

Hastanede kontrolleri yapılan öğrencileri gıda zehirlenmesi yaşadıkları tespit edildi. Getirilen 41 öğrenciden 37’si kısa bir süre tedavi gördükten sonra iyileşti. Serum ve çeşitli tedavilerle düzelen öğrenciler evlerine gönderilirken 4 öğrenci ise hastanede kontrol altında tutuldu. Hastane tarafından yapılan açıklamada önemli bir problemi olan öğrencinin bulunmadığı belirtildi.

Olayın hangi gıdadan kaynaklandığını araştırmak için Erbaa Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından görevlendirilen yetkililer tüketilen yiyeceklerden numune aldı ve inceleme yapmak üzere Müdürlüğe götürdü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER