Araklı Uzun Süredir Beklediği Köprüye Kavuşuyor

Araklı'da özlemle beklenen köprü sonunda yapılıyor.

Araklı Uzun Süredir Beklediği Köprüye Kavuşuyor

DSİ harekete geçti ve Trabzon’un Araklı İlçesinde vatandaşlarımızın özlemle beklediği köprünün yapımına başlandı. Montaj işlemleri tamamlanan köprü kısa bir süre sonra vatandaşlarımızın kullanımına açılacak.

KÖPRÜNÜN MONTAJI DÜN RESMEN BAŞLADI

DSİ 22.Bölge Müdürlüğü, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Giresun illerimizin kalkınmasına yönelik, yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor. Barajlar, Taşkın Kontrol Tesisleri, İçmesuyu ve Rekreasyon - Rehabilitasyon projelerinin yanı sıra, estetik dere ıslahları ile de bölge illerimiz önemli yatırımlarla buluşuyor. Bu kapsamda, Trabzon’un Araklı İlçesinde vatandaşlarımızın özlemle beklediği köprünün montajı dün resmen başladı.

İLÇEYE FARKLI BİR SİLUET KAZANDIRACAK

Trabzon-Araklı Karadere Vadisi Islahı 2.Kısım İnşaatı işi kapsamında yapılan yaya köprüsü, vatandaşlarımızın günlük yaşantısını kolaylaştıracak ve ilçeye farklı bir siluet kazandırmış olacaktır. Köprü montajının kısa bir süre sonra tamamlanması ve halkımızın kullanımına açılması hedeflenmektedir. Öte yandan söz konusu iş kapsamında, 3509 m beton ağırlıklı duvar, 1891 m temeli beton kargir duvar, 678 m Beton ağırlıklı U kanal ve 3 adet araç geçişi için menfez ve 3 adet Tersip bendi imalatları tamamlanmıştır.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER