Arsin'de afetin boyutu gün ağarınca ortaya çıktı

Yoğun yağmur yağışı sonucunda Arsin'de doğal afet meydana geldi.

Arsin'de afetin boyutu gün ağarınca ortaya çıktı

Arsin ilçesinde meydana gelen doğal afet gün ağarınca ortaya çıktı. Dün akşamki aşırı yağış sonrasında ilçe genelinde birçok noktada sel baskını meydana gelirken can kaybı yaşanmadı.

Gece geç saatlere kadar Belediye ekipleriyle birlikte sahada olan ve kendisine gelen ihbarlara anında dönüş yapan Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy gündüz de Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve ilgili kurum yetkilileriyle doğal afet meydana gelen yerlerde incelemelerde bulundu.

Vali Ustaoğlu'na hassasiyeti için teşekkür eden Başkan Gürsoy, "Yağış başlar başlamaz tetikteydik ve yoğun bir yağmur yağışı meydana geldi. İlçe merkezimizde ve bazı mahallelerimizde sel oldu, yollar kapandı ve duvarlar yıkıldı. Muhtarlarımız anlık olarak bize bilgi verdi ve biz de ekiplerimizle olay yerine giderek gerekli müdahaleyi yaptık. Gece geç saatlere kadar çalışmalarımız devam etti. Bugün de hem Valimizle hem de Muhtarlarımızla afet yaşanan noktalara gittik ve ilk müdahaleleri yaptık. Uzun vadede çözüleceklerle alakalı da ilgili yerlere bilgilendirmenizi yaptık. Şükürler olsun can kaybı yaşanmadı, Allah daha beterinden korusun. Her bir vatandaşımıza geçmiş olsun" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER