Arsin‘de su sorunu çözüm bekliyor

Arsin ilçesinde su hizmetini alamayan vatandaş bir taraftan da TİSKİ ‘nin yapmış olduğu haksız uygulamaların düzeltilmesini istiyor

TRABZON GUNDEMI 21.04.2021, 01:07
Arsin‘de su sorunu çözüm bekliyor

Arsin platformu başkanı Mustafa Tiryaki, "Arsin ilçesinin mahallelerinde su sorun hat safada olduğunu belirterek çözülmesini bekliyoruz" dedi.

Platform başkanı Mustafa Tiryaki yapmış olduğu açıklamada ilçemizin mahallelerinde su sorunu acil çözüm bekliyor.Platform başkanı Tiryaki , uzun yıllar muhtarlık yapmış bir kişi olarak içimizdeki muhtarlarimızda belli periyotlarda bir araya gelerek dert sıkıntı ve sorunlarını dinliyoruz.Onlarla ilçenin sorunlarını istişare ediyoruz. Arsin ilçemiz bir an önce sağlıklı suya kavuşturulmasıdır. Biz mahallelerimizde Vatandaşlarımız abone olsun diye halkımızı teşvik etmeye çalıştık.Abone olsunlar ki mahallelerine su şebekesi gelsin ve evler suyla bulursun diye gayret ediyorduk.Geldiğimiz noktada henüz ilçemizin içme suyu arıtma tesislerinin yapılmadığını görüyoruz.Ayrıca bir çok mahallemizde mahalle içi şebeke hatları yapılmadığında biliyoruz.Özümüzdeki yaz ilçemizin mahalleleri bu konuda çok büyük sıkıntılar çekecektir. Muhtarlarımız ve vatandaşlar şimdiden bu sıkıntıyı yaşamaya başladılar.

Birde mahalle içimdekileri şebeke döşenmediği gibi şimdi de abonelikle vatandaşlarımıza bir çok zorluklar çıkarılmaktadır.Abonelik için Tiski’ye müracaat eden vatandaşlar önlerine konulan şartları yerine getiremeyeceklerini ve bunun üstesinden gelemeyeceklerini söylüyorlar.
Buradan uyarıyoruz

Arsin platformu başkanı Mustafa Tiryaki su sorununu kısa zamanda çözülmelidir.Verilen sözler tutulmalıdır . Su sorunu çözülmedir. Muhtarlarimızda yapmış olduğumuz istişarede su sorunu kısa zamanda çözülmediği takdirde mahallelerimizi kırsala dönüştüreceğiz,yani merkeze bağlı mahalleler değil,köye dönüş için gerekli müracaatları yapacağımızı yetkililere bildiriyoruz dedi.

Yorumlar (0)