Başkan Zorluoğlu'undan Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi Açıklaması

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı toplantıları bugün başladı. Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantı salonunda gerçekleşen ilk bileşimi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zoruloğlu yönetti.

TRABZON GUNDEMI 08.06.2022, 15:56
Başkan Zorluoğlu'undan Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi Açıklaması

Geçen ayın faaliyetleri ile ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Başkan Murat Zorluoğlu, ardından ise Trabzon’da gerçekleştirilen projelerle ilgili bilgi verdi. 

ÇÖMLEKÇİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili konuşan Başkan Zorluoğlu, “Çömlekçi Kentsel Dönüşüm acele kamulaştırma kararı yayınlandı. Otoparkımıza Çömlekçi Alt kodundan giriş yapılması anlamında önemli dokunuş. Mahkeme süreci devam ediyor. Tamamlanır tamamlanmaz, yıkımları gerçekleştirip hem Çömlekçi Alanı genişletiyoruz hem de bu alana Meydan’da bağlantı yapacağız” dedi. 

ÜST YAPI, YOL, KALDIRIM MESELESİ… 

Altyapı ile ilgili de konuşan Başkan Zorluoğlu, “Bu sene sonbahara geldiğimiz alt yapıdan kaynaklı üst yapı yol kaldırım meselesi büyük oranda çözülmüş olacak” derken çalışmaların devam ettiği ve bitirildiği mahalle, sokak ve cadde isimlerini paylaştı. 

Maraş Caddesi ile ilgili de konuşan Başkan Zorluoğlu, “Gerçekten Maraş Caddesinin trafiğe kapatılması kararı kritik, uzun yıllardır konuşulan bir karadı. Bu kararı alırken en büyük destekçimiz Büyükşehir Belediyemizin meclisi. Burada güzel bir proje hazırlandı. Bu projede de süratle hareket ettik. 15 Haziran’da tamamlayıp hizmete açacağımız sözünü verdi. Şu anda çok az kaldı. Yağmurla bağlantı.ı Kalan kısım, Meydan tarafı ve batıda da bir bölüm var. Arkadaşlarla her gün değerlendiriyoruz. Olağanüstülük olmazsa önümüzdeki hafta sonuna kadar tamamlayıp hizmete açmak istiyoruz. Ağaçlarını diktik, şimdi küçük aydınlatma aparatlarını arkadaşlar monte ediyor. Daha yüksek aydınlatmalar da olacak. Banklar, çöp kutuları gibi şehir mobilyalarını da oraya 3 , 5 gün içinde monte etmiş olacağız. Söz verdiğimiz üzere 15 Haziran itibariyle bitirmeye büyük gayret gösterceğiz. 
Şehrimize hayırlı olsun. Dün paylaşım yaptım sosyal medyadan. O mecraların tabiriyle viral oldu. İnşallah bu tür dokunuşlarla şehrimizi çok daha yaşanabilir ve konforlu hale getireceğiz” dedi. 

TASFİYE SÜRECİ

Tasfiye süreci ile ilgili de Başkan Zorluoğlu, “Yeni tasfiye sürecinden çok az etkileniyoruz. Onun dışında işlerimiz planladığımız şekilde, Ganita Faroz, Otogar, Kadınlar Pazarında, Caminin etrafında, Kadın Yaşam Merkezinde, Of’ta, Akçaabat ve diğer ilçelerimizde planladığımız şekilde devam edecek” dedi.

Yorumlar (0)