Beşirli’de yaşanan durum Ganita’da da olacak mı?

Trabzon’da Ganita - Faroz arasında yapılan sahil düzenleme projesinde kaç adet büfe yapılacağı belli oldu

TRABZON GUNDEMI 08.11.2021, 15:43
Beşirli’de yaşanan durum Ganita’da da olacak mı?

Trabzon’da Ganita - Faroz arasında Trabzon Büyükşehir Belediyesinin yaptığı proje yavaş yavaş yükselmeye devam ederken bölgede yapılan büfelere itiraz geldi. 
Konuyla ilgili bugün Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanvekili Turgay Şahin, “Ganita’dan Faroz’a kadar olan sahil düzenleme bandında, ben ticari amaçlı büfe görmemiştim. 1 ay üzerine geldim Trabzon’a. Mantar gibi büfeler yapılmaya başlandı. Bunların en büyük sıkıntısı da daha önce sahil yoluna yapılan büfelerin önünde cepler vardı. Oralarda trafik yüzünden izdiham oluyor. Çok ticari alan oluşturduğunuzda vatandaş orayı başından sonuna kadar sahipleniyor. Sadece bir tane lokanta, büfe görmüştüm. Baktım çıkıyorlar bunlar” diye sordu. 

OLAĞANÜSTÜ YAPILAŞMA SÖZ KONUSU DEĞİL
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise, “Ganita Faroz’u tamamı yaşam alanına dönüştürecek çok önemli projedir. Orada olağanüstü bir yapılaşma söz konusu değil. Tamamen insanlarımıza ihtiyaçlarını karşılamaya dönük bir kaç ünite olduğunu düşünüyorum” dedi. 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞLETECEK
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “2.8 kmlik hattır. Orada 7 büfe ön görüyoruz. Bunlar çay ocakları şeklinde değil. Dolayasıyla öyle geniş alanları işgali gibi sonuçlar doğurmayacak. Büyükşehir Belediyesi olarak işletme tarafındayız” dedi. (61saat)

Yorumlar (0)