banner728

Çakıcı Tahliye Ediliyor

Alaattin Çakıcı’nın son çıkan kanun hükmünde kararnameyle serbest kalacağı ileri sürüldü.

Çakıcı Tahliye Ediliyor
"Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'a eklenen geçici maddeyle 38 bin mahkuma tahliye yolu açıldı. Şarkıcı Deniz Seki'nin değiştirilen denetimli serbestlik yasasından yararlanamadığı fakat Alaattin Çakıcı'nın tahliye edileceği belirtildi.

Karar ile birlikte, şu anda yaklaşık 180 bin hükümlü ve tutuklunun bulunduğu cezaevlerindeki mahkumların 5’te biri tahliye edilecek. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından infaz yasasının değiştirilmesi için geride bıraktığımız günlerde hazırlıklara başlanmıştı. Tahliye haberleri ilk yapıldığında, halen Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevin’nde bulunan Deniz Seki içinde erken tahliye umudu doğmuş hatta Seki’nin avukatı Naim Karakaya, konuyla ilgili olarak, "Henüz bir şey söylemek için erken ama söz konusu yasa yürürlüğe girerse Deniz Hanım’ın dışarı çıkma ihtimali doğar" demişti.

Ancak Deniz Seki'nin değişen kararnameden yararlanamadığı anlaşıldı. Bakan Bozdağ, düzenlemenin kapsam dışında kalan maddeleri arasında, ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde imal veya ticareti yapan kişileri de ekleyince’ Deniz Seki’ye erken tahliye yolu kapanmış oldu. Deniz Seki’nin avukatı Naim Karakaya sosyal medya hesabından paylaştıklarıyla duruma açıklık getirdi.

ÇAKICI'YA TAHLİYE

Alaattin Çakıcı’nın son çıkan kanun hükmünde kararnameyle serbest kalacağı ileri sürüldü.

Alaattin Çakıcı’nın yaklaşık 38 bin kişinin tahliye edileceği kanun hükmünde kararnameden yararlanacağı ileri sürüldü. Odatv'nin haberine göre, Çakıcı’nın avukatı Can Sevinç, “Alaattin Çakıcı tahliye oluyor. Ailesi ve tüm sevenlerinin gözü aydın” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER