banner728

CHP'den Vali Yavuz'a Tepki

CHP Düzköy İlçe Başkanı Ahmet Bekar, Trabzon Valisi Yücel Yavuz'un ilçeyi ziyaretinde, Belediye Başkanlığı'nı görmezden geldiğini söyledi.

CHP'den Vali Yavuz'a Tepki

Trabzon Valisi Yücel Yavuz'un çarşamba günü Düzköy’ü ziyaret ettiğini söyleyen Bekar, “Çayırbağı’nda spor kompleks tesisi yerlerini incelemek üzere ilçe mahallelerini gezen Trabzon Valisi Yücel Yavuz'un, AKP ilçe Başkanı ve diğer kamu görevlilerini alıp dolaşırken, bu ilçenin esas sahibi olan Düzköy Belediye Başkanı'nı görmezden gelmesini kınıyoruz. Bugüne kadar kamu adına attığı adımlarla olumlu kimlik olarak değerlendirdiğimiz Sayın Valimiz'in bu tutumu kabul edilebilir değildir. Herkes bilmelidir ki, bu ilçenin asıl sahibi, halkın temsilcisi olan Belediye Başkanı'mız Abidin Çelik’tir. Siz görseniz de görmeseniz de bu ilçe halkı attığınız adıma karşı en sert tepkiyi gösterecek erdemliliğe sahiptir. Partinin değil, devletin, milletin valisi ol” dedi.

Ahmet Bekar, “Sayın Valimiz, bu tesislerin inşa edileceği alanın durumu, imardaki konumu yöresel hizmet ağında verimli olup olamayacağı gbi konular belediye başkanlığı makamı ile değerlendirilmesi gerekli hususlardır. Sizin halkın temsilcisini görmezden gelip, siyasetin temsilcileri ile bu tespiti ve değerlendirmeyi yapmanız hiç şık olmamıştır. Düzköy halkı olarak, bizim en önemli sorunumuz, fiziki bir takım edinimlerden ziyade, gerek Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamının gerekse, Valilik makamının, ana muhalefet partisinin belediye başkanlığı makamını ötekileştirme, görmezden gelme, hizmetten mahrum ederek halkın gözünde itibarını düşürmeye çalışmaya yönelik niyettir. Sayın Valim üzüntülerimi ifade ediyorum.” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER