banner728

Haydar Baş Hakkında Flaş Karar

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş'ın mal varlığına tedbir konuldu

Haydar Baş Hakkında Flaş Karar

Ortağının mal varlığına zorla el koyup boş senet imzalatmaktan yargılanan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş'ın mal varlığına tedbir konuldu. 15 yılla yargılanan Baş'ın, yurt dışına çıkışı da yasaklandı.

Mahkeme, eski müridi ve ortağı Dr. Mustafa Eraslan'ın 6 milyon değerindeki mal varlığını zorla üzerine geçirtip 14 adet senede imza attırdığı suçlamasıyla yargılanan ve hakkında "Nitelikli yağma ve açığa imzanın kötüye kullanılması" suçlarından dava açılan Haydar Baş'ın bütün taşınmazlarına tedbir koyarak yurt dışına çıkış yasağı getirdi.

BAŞ VE AVUKATININ MALLARINA TEDBİR KONDU

Sözcü'den Şeyma Ulusoy'un haberine göre, Eraslan'ın hekim olan karısı Meral Eraslan, mahkemede “Cemaat yapılanması içerisinde sömürülen sadece biz değiliz. Bu yapılanma içinde bizim gibi başkalarına da senetler imzalatılıyor” dedi.

Haydar Baş’ın yanısıra avukatı Lütfullah Önder adına kayıtlı gayrimenkullere de tedbir konuldu.

HAYDAR BAŞ 15 YILLA YARGILANIYOR

Haydar Baş, Lütfullah Önder ve Gürcan Bahar hakkında "zincirleme şekilde açığa imzanın kötüye kullanılması" suçlarından 2’şer yıl 6’şar aydan 7,5 yıla kadar hapis cezası istenirken aralarında Haydar Baş'ın da olduğu tüm şüpheliler hakkında ‘Birden fazla kişiyle birlikte nitelikli yağma' suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Odatv

YORUM EKLE
YORUMLAR
True legend
True legend - 3 ay Önce

Amina kodumunun kriptosu sonun yaklasmaya başladi bu haydar baş denen namussuz bir yahudi kriptosudur 3kimliği var bu namussuzun yahudi amerikan vede türk pasaportu vardir bu namussuz kriptonun TV kanallarina bakin ne kadar azili Islam düşmani varsa TV kanallarinda yer aliyor mesela gülgün feyman erol mütelcimler daha bircoktane var hepsi Islam düşmani bunlarin erol mültecimi konuşturuyorlar güya söyledikleri çikiyor onun söylemesine gerek yok siyonisti bilen unlara uşaklik yapanlari bildinmi nein ne olduğunu zaten anlaşilir

SIRADAKİ HABER