İmamoğlu'nun Hediyesi Trabzon'u Karıştırdı

İBB Başkanı İmamoğlu'nun Trabzon Çarşıbaşı'ndaki Kadın Voleybol takımına hediye gönderdiği otobüs ortalığı karıştırdı.

İmamoğlu'nun Hediyesi Trabzon'u Karıştırdı

İBB Başkanı İmamoğlu'nun Trabzon Çarşıbaşı'ndaki Kadın Voleybol takımına hediye gönderdiği otobüs ortalığı karıştırdı.

İskofya Kadın Voleybol Takımı, İmamoğlu'nun hediyesini memnuniyetle karşıladı. Kulüp başkanı otobüsü MHP'li Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu'nun talep ettiğini söyledikten sonra, Nuhoğlu bu iddiayı kabul etmedi. Nuhoğlu, bu iddia karşısında ateş püskürerek şunları söyledi: "Bundan siyaset devşirmeye çalışıp kalleşlikten utanmayanlar, ateş olsalar yaktıkları yer kadardır."

MHP İl Başkanı Nuhoğlu'nun bu sözlerine CHP İl Başkanı yanıt verince tartışma çığ gibi büyüdü...

Trabzon'un İskofya Kadın Voleybol Takımı Türkiye Voleybol 2. Liginde mücadele ediyor. Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu, sporcularımıza hediye olarak bir otobüs hediye etti. Trabzon MHP İl Başkanı'nın iddiaları reddetmesi iki muhalefeti karşı karşıya getirdi. Nuhoğlu, saflarının belli olduğunu önemle vurguladı. Kimsenin onları başka tarafa çekmemesini istedi. Talebin takımdan gittiğini söyleyen Nuhoğlu, "Ama gönderenden de Allah razı olsun" dedi.

Açıklamalarda İskofya Veleybol kız takımının Çarşıbaşı Belediyesi ile bir ilişkisinin olmadığı, İlçe Belediyesi olarak destek verildiği söylendi. Otobüsün arkasına özellikle Çarşıbaşı Belediyesi logosu yazılması ise siyasi ahlâksızlık olarak değerlendirildi.

MHP İl Başkanı'nın İskofya adından rahatsız olduğunu söylemesi halkı ikiye böldü. CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Hazımsızlığın bu kadarına da pes artık. İskofya isminden rahatsızlık duyanlar; Trapezus, Trabizon'dan evrilmiş Trabzon isminden de mi rahatsızsınız acaba?" sözlerini kullandı.

Atatürk'ün başka dillerdeki her bir sözcüğe karşı Türkçe bir sözcük bulunmasını dilediğini söyleyen MHP İl Başkanı, "Biz Çarşıbaşı demeye devam edeceğiz. İsteyen istediği dili kullansın" diyerek tartışmayı sürdürdü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER