İstanbul'da Trabzon Rüzgarı Esti

Trabzon'un Düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıldönümü Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği tarafından muhteşem bir geceye sahne oldu.

İstanbul'da Trabzon Rüzgarı Esti

Etkinlik dernek binası önünden yüzlerce kişinin otçu yürüyüşü ile salona kadar yürüyerek başladı. Yaylaların sevilen ismi Muzaffer Meydan'ın davulu ve Selçuk Saygılının zurnası eşliğinde Sultanbeyli sokakları Türk bayrakları ile cıvıl cıvıl oldu.

Şölen Tarihçi Ali Karaca'nın Trabzon Tarihi söyleşisi ile başladı yoğun alkış alan konuşmada Eren Bülbül'ün Hayatı sırasında yoğun alkış ve göz yaşlarına sahne oldu.

Gecede Necati Selvitop sunuculuğunda birçok sevilen sanatçıda sahnenin tozunu attırdı. Zeynep Başkan, Taner Eyüpoğlu, Meryem Akyüz, İlgan Selvi, Soner Şahin, Ogün Aydın ve Onur Bayraktar herkesi coşturdu.

Salonda Siyasetten, Spora ve basın dünyasından birçok değerli isimler vardı. Sultanbeyli belediye başkanı Hüseyin Keskin, Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, Tuzla Belesiye Başkan Yardımcısı Ahmet Çabuk, Trabzonlu Belediye Başkan Adayları, Meclis Üyesi Adayları, Muhtarlar, Çay Tv, Tek Rumeli Tv, Gazeteci Bülent Şirin, Aytekin Akay, Sadullah Dervişoğlu, Programcı Yusuf Kurt, Ömer Karakaş, Ayhan Türk geceye renk kattılar.

Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği Başkanı Alaattin Aksoy sahneye çıkarak gecenin önemine binayen açıklama yaptı. Aksoy Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yılını kutladığımız bu günde bizleri yalnız bırakmayan siz misafirlerimize çok teşekkür ederiz dedi. Alaattin Aksoy Trabzonlular bu ülkenin çimentosudur ve biz Trabzonlular hayatta olduğumuz müddetçe bu ülkenin çimentosu olmaya devam edeceğiz dedi.

Ömer Karakaş / HaberTS İstanbul SorumlusuGüncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER