İyi Parti'den Trabzonlu Yavuz Aydın'a Önemli Görev

MHP’den, Trabzon Milletvekili adayı olan ardından İYİ Partinin kurulması ile siyaset hayatına bu partide devam eden Yavuz Aydın, İyi Parti’de Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı oldu.

İyi Parti'den Trabzonlu Yavuz Aydın'a Önemli Görev

Milliyetçi Haraket Partisi, eski Trabzon Milletvekili adayı Yavuz Aydın’ın İYİ Parti’de yükselişi devam ediyor. Bu partinin kurulması ile siyaset hayatını İYİ Parti’de devam ettiren Aydın, İYİ Parti Genel Sekreteri Dr. Aytun Çıray tarafından parti tüzüğünün 50. Maddesi dördüncü fıkrası uyarınca Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine atanması teklif edildi. Bu teklife İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den ‘Olur’ geldi. Atama kararı ise İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı D. Müsavat Dervişoğlu tarafından Aydın’a bildirildi.

Dervişoğlu,  yazısında “Parti tüzüğünün 50. Maddesi, dördüncü bendi uyarınca Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine atanmış bulunmaktasınız. Başkanlığımız çalışmalarına vereceğiniz desteğe olan inancımla, yeni görevinizin hayırlı olmasını temenni eder başarılar dilerim” ifadelerini kullandı. Aydın’ı ilk tebrik edenler arasında ise İYİ Parti’nin kurucular kurulunda yer alan Trabzonlu isimler oldu...

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 20:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER