Kebir Süt Trabzon'un gururu olmaya devam ediyor

Kebir Markasıyla Türkiye’ye adını duyuran Trabzon’un gururu Karadeniz Kardeşler şirketi, İstanbul Sanayi Odası İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında 98 sıra yükselerek 29. sırada yer aldı.

Kebir Süt Trabzon'un gururu olmaya devam ediyor

İstanbul Sanayi Odası (İSO), Mayıs ayında açıkladığı "İSO Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2020" araştırmasının ardından daha çok KOBİ niteliğindeki kuruluşları kapsayan "İSO Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2020" araştırmasının sonuçlarını da açıkladı.

Buna göre, İSO İkinci 500'ün 2020 yılındaki üretimden net satışları yüzde 21,7 artarak 157 milyar TL’den 191,1 milyar TL’ye yükseldi.

SABIRLAR DA LİSTEDE

Trabzon’da hizmet veren Kebir markasıyla Türkiye’ye adını duyuran Karadeniz Kardeşler şirketi İSO İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında 98 sıra yükselerek 29. sırada yer  alırken, yine Trabzon’da faaliyet gösteren Sabırlar Fındık İhracat Ltd Şti. de listeye 274. sıradan girdi.

TAKDİR TOPLADI

Türkiye’de Kebir markası ile ulusal bir firmaya dönüşen Karadeniz Kardeşler Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş. geçen yıl ise 127. sıradaydı. Süt ürünleri sektöründe 160 farklı ürünü geleneksel yöntemlerle üreterek tüketicinin tercihi olan Karadeniz Kardeşler Şirketi, 98 sıra yükselerek 29. sıraya yükselmesi Trabzon açısından büyük takdir topladı.

YILMAZ KARADENİZ: BU GURUR HEPİMİZİN

Karadeniz Kardeşler Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş Genel Müdürü Yılmaz Karadeniz, İSO İkinci 500’ün ilk sıralarında yer almanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. Çalışanlarına ve müşterilerine teşekkür eden Karadeniz, “İşini hakkıyla yapan, işini yaparken devletini, milletini çalışanını koruyan, kollayan, dürüstlükten vazgeçmeyen şirketlerin başarılı olması tesadüf değildir.

Karadeniz Kardeşler olarak ‘önce dürüstlük’ dedik, ‘şeffaflık’ dedik, en iyi ürünü en kaliteli ürünü en doğal ürünü müşterilerimize sunma gayreti içerisinde olduk.  Yemediğimiz, tatmadığımız, benimsemediğimiz, hoşumuza gitmeyen hiçbir ürünü müşterilerimize sunmadık. Zaten başarımızın en önemli sırrı da bu. Tüketicilerimiz, ürünlerimizi beğendiği için bugün Türkiye’nin zirvesindeyiz.

SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ

Bugün görüyoruz ki Türkiye’nin özellikle tereyağ ve sektöründeki çok önemli ürünlerde Kebir bir Türkiye markası olmuş, dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Başta müşterilerimiz olmak üzere katkı veren herkese sonsuz teşekkür eder bu başarıların, bu ödüllerin sorumluluğumuzu daha da arttıracak bilinciyle hareket edeceğimize herkesin emin olmasını isterim.

HEDEF İLK 500’E GİRMEK

Geçen seneden bu yıla İSO sıralamasında 98 firmayı daha geçtik ve 29. sırada yerimizi aldık.
İnşallah bir dahaki sene ilk 500 ‘de olma hedefiyle durmadan çalışmaya, ülkemize katma değer sağlamaya, nesillerdir süren Kebir lezzetini hiç bozmadan sizlerin mutfağına sofralarınıza ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER