Ortahisar’a 400 milyonluk eğitim yatırımı!

Bir dizi açılışları gerçekleştirmek üzere Ortahisar’a gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e kente yapmış olduğu yatırımlardan dolayı Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç teşekkür etti.

TRABZON GUNDEMI 10.03.2022, 14:54
Ortahisar’a 400 milyonluk eğitim yatırımı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ortahisar ilçesine 400 Milyon liralık yatırım yapıldığı öğrenilirken, yapımı tamamlanan eğitim alanlarının açılışını gerçekleştirmek üzere, Ortahisar’a gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bir dizi ziyaretlerde bulundu. Bu ziyaretler sırasında açıklamalarda bulunan Bakan Özer; “Ortahisar'a 7 anaokulu ve 1 özel eğitim anaokulu,  Özel eğitim kampüsü, Bostancı Mahallemizde özel eğitim alanı ve Ortahisar’da tüm okullarda doğalgaza geçileceğini  ” belirterek 24 derslikli Ortahisar Çukurçayır Anadolu Lisesi, ihtiyacını gidereceklerini dile getirdi. 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Ortahisar’a yapılacak kapsamlı eğitim yatırımlarının sevindirici olduğunu vurgulayan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, bakan beyin Trabzon eğitimine vermiş olduğu bu denli destek için teşekkür ettiğini ifade etti. Konuşmasından Genç, “ Özellikle Çukurçayır’da bir liseye ihtiyacımız vardı. Bu bölgeden bu şekilde yaşayan vatandaşlarımızdan talepler geliyordu. Milli Eğitim Bakanlığının bu denli bir yatırımlar içerisine bu semtimizde ki okul sorununu da eklemesi ve çözüme kavuşturması bizleri mutlu etmiştir. Genel olarak ilimizin tamamına 400 Milyonluk bir yatırım ile Trabzon eğitimine katkı sağlanması bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Bu yatırımlar için kendisine çok teşekkür ediyoruz.”ifadelerine yer verdi.

 

Yorumlar (0)