banner728

'Sen Ne Biçim Doktorsun' Dedi Savcı Hapis İstedi

TRABZON'DA 'sen ne biçim doktorsun?' sözünü suç kabul eden savcı, sözü sarf eden Halil K. hakkında bir yıldan iki yıla kadar hapis talep etti

'Sen Ne Biçim Doktorsun' Dedi Savcı Hapis İstedi

Trabzon'da rahatsızlanan Halil K., eski film ve raporlarını yanına olarak Yavuz Selim Kemik Hastalıkları Hastanesi'ne gitti. Muayene olmak için Dr. Osman Nuri Bıçakçıoğlu'nun kapısını çalan Halil K, elindeki eski film ve raporları doktora göstermek istedi. Raporlara bakan Bıçakçoğlu, bilgisayarın arızalı olduğunu belirterek, filme bakamadı. Bunun üzerine hastaneye S.U. adlı kişi ile birlikte geldiğini belirlenen Halil K, parmak salladığı Dr. Osman Nuri Bıçakçıoğlu'na, 'Sen ne biçim doktorsun. Yaşlı olmasan sana ne yapacağımı bilirdim" şeklinde ifade kullandı.

İKİ TANIK GÖSTERDİ

Bu sözler üzerine Doktor Osman Nuri Bıçakçıoğlu kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle Halil K. hakkında suç duyurusunda bulundu. Tanık olarak da S.Y. ve M.E. adlı iki kadını gösterdi. Soruşturmayı tamamlayan savcı, Dr. Osman Nuri Bıçakçıoğlu'na, 'Sen ne biçim doktorsun' diye hitap eden Halil K. hakkında kamu görevlisine görevi nedeniyle hakaret ettiği iddiasıyla bir yıldan iki yıl kadar hapis istedi. Savcı hazırladığı iddianameyi mahkemeye gönderdi. Tarafların katılmadığı duruşmada ileri bir tarihe ertelendi. Bu arada Halil K. ve arkadaşı S.U. hakkında tehdit suçuna takipsizlik kararı verildi. (Günebakış)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER